Temat: Mondeo ST226 STAG300 + OMVL DREAM XXI

Witam .
Mam taki problem.
Podczas normalnej ekonomiczne jazdy instalacja lpg wyłacza sie na benzynę i wraca do lpg ,róznie , po minucie lub kilku. Po kilku wizytach u "specjalistów" ,wymianie świec , kabli , filtrów , sam postanowiłem zaprzyjaźnić się z tym sprzętem. kupiłem kabel do Staga i wywnioskowałem ,że przyczyną tej dolegliwości jest nagły spadek tem. na reduktorze , nawet do minus 28 stopni ( link do screen"a -> http://odsiebie.com/pokaz/5332378---af47.html ) , Proszę o info co może byc tego przyczyną? Jak to naprawić. Kolejna sprawa to ciśnienie. Wyskakuje mi często błąd niskiego ciśniania , czy montaż dwóch reduktorów równolegle to dobry pomysł w takim aucie? proszę o poradę. Dziekuję i pozdrawiam.   big_smile

2

Odp: Mondeo ST226 STAG300 + OMVL DREAM XXI

Jeśli dobrze pamiętam to ST226 ma sporo niezagospodarowanych koni pod maską, a do jakiej mocy reduktor został zamontowany w tym autku :?: Co do temperatury to najpierw wstawiłbym nowy czujnik temperatury :wink:

3

Reduktor OMVL DREAM XXI wg. producenta jest do 180 KM , ST ma ciut więcej -). Dlatego pytałem czy celowe byłoby dołożenie drugirgo równolegle. Gdzie mozna kupić czujnik temperatury do takiego reduktora? I gdzie on jest zainstalowany? Pozdrawiam.,

4

Mondeo ST226 STAG300 + OMVL DREAM XXI

Hi. Czujnik znalazłem tutaj ->  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=724386926  -> zamówiony. Myslę ,że po wymianie się poprawi. Dam info. Proszę o poradę w sprawie mocy reduktora. Dzięki. Pozdrawiam.

5

oktan napisał/a:

...Co do temperatury to najpierw wstawiłbym nowy czujnik temperatury :wink:

A ja:

- po pierwsze - sprawdziłbym, czy nie ma przerwy w obwodzie czujnika, mierząc od wtyczki Staga przez całą wiązkę opór pomiędzy biegunami czujnika

- po drugie - jeśli obwód jest ok - wywaliłbym na zbity pysk ten reduktor i zamiast kupować taki sam badziewny sprzęt i gracić pod maską - włożyłbym jednego Scorpiona ST - jest tanszy - i sam jeden obsłuży ten silnik bezproblemowo.

Jakie masz wtryski? Widzę profil pradowy 1-ohmowych valteków - jeśli tak jest - wtryski też wymień.

6

Czujnik temperatury za 25pln już kupiłem i idzie pocztą więc zgodnie z radą kolegi posprawdzam też obwód. Reduktor Scorpion ST nawet z nazwy pasuje do tego sprzętu ... Wiem ,że reduktor wymienia się co jakis przebieg... ja zrobiłem na moim jakies 30000 , a sama przekładka jest w sumie prosta.
Stag rzeczywiście zgłasza błąd wtryskiwaczy przy wysokich obrotach .... wtryski całkowicie otwarte....
Jaką listwę byście wstawili do ST"ka by pasowało do instalki Staga i wyeliminowało ten problem , pamiętając jednocześnie o ekonomii?
Pozdrawiam.

7

Witam!

Dostałem nowy czujnik i po zmianie problem z wyłaczaniem się instalacji znikł! big_smile  Zrobiłem ponownie małą regulację...
Aktualnie instalacja chodzi na 90% zadowalająco.
Wyczuwalne jest falowanie mocy najprawdopodobniej związane z zbyt niskim ciśnieniem gazu za kolektorem. Nowy reduktor ( Scorpion ST ? ) powinine rozwiazać ten problem.
Ale jest większa sprawa. -> mianowicie zdarza się np. przed skrzyrzowaniem po wyhamowaniu motor zdycha , nie utrzymuje wolnych obrotów (tylko na lpg). Zarzyło mi sie to już kilka razy. Co to może być?
Pozdrawiam.

8

to mogą być na przykład za wolne wtryski...

9

... diagnostyka wykazała uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu.
Pozdrawiam.

10

Gratuluję wytrawności, i pozytywnej energii w zakończonym pozytywnie pojedynku z materią big_smile