26

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

No, no jestem pod wrażeniem  :roll: (ale dłuuugie)

27

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

ARG-BRC napisał/a:

Drogi SEbastianie czy ty wiesz co to jest SDI BRC, zamontowałeś jakąś ?? Widzisz ja już wiem że nie i nie masz o niej żadnego pojęcia więc przestań robić anty reklamę tej firmie bo zanim ty się zajmiesz FSI to my założymy setki takich instalacji a ty będziesz się dopiero uczył. To co ty na dziś potrafisz to przełożyć wtryski do kolektora , to jak zamontować w Volvo S80 2,9 T6 instalację I generacji "gaźnikową" hehe
Już myślałem że dorosłeś i będziesz  tylko snuł opowieści o Stagu jaki on jest super i nic go nie zastąpi, niestety się myliłem.

tyle tylko, że jeśli mówimy o instalacji BRC, to powiedz nam, że na wolnych obrotach silnik pracuje wyłącznie na benzynie, a gaz zaczyna być podawany dopiero pod obciążeniem, powiedz, ile kosztuje instalacja (montaż), powiedz też, ile benzyny na każde spalone 100l. LPG trzeba wlać. Na koniec - powiedz, po ilu kilometrach eksploatacji szacowany jest zwrot takiej instalacji.

I znowu bezpodstawne zarzuty bo na wolnych chodzi na benzynie lepszych bzdur nie słyszałem. To że instalacja ta zwraca się po przejechaniu większej ilości kilometrów chyba każdy zainteresowany wie bo umie czytać i korzystać z google, oraz telefonu.  Jak już pisałem wcześniej o twojej metodzie i przenoszeniu wtryskiwaczy - po co kupować FSI jeśli nie można się nacieszyć tym systemem ?? To ile czasu będzie się zwracała instalacja i czy się to opłaca pozostaw właścicielom tych pojazdów bo wybór należy do nich.


Bardzo niedawno napisałeś gdzieś na tym forum, że nie montowałeś takiej instalacji, więc zadzieranie nosa przez Ciebie nie jest zbytnio na miejscu, choć pewnie w końcu udało Ci się znaleźć jakiegoś chętnego.

Co do pytania - siedziałem w golfie 1.4TFSI w wersji bodaj 170 KM, w którym pan fachman od LPG BRC sam przyznał że na wolnych obrotach auto chodzi wyłącznie na Pb, sam nie umiał dokładnie powiedzieć dlaczego nie chodzi na gazie. Było to chyba około rok temu - bardzo świeżo po premierze SDI, która nawiasem mówiąc - jakoś dziwnie cicha była... Taka rewolucja i brak fajerwerków?

Przestań pleść bzdury o setkach takich instalacji, bo mnie śmiech zdejmuje. Marzenia masz, nie powiem, całkiem przyjemne, jednak wiesz jak jest... Nie wiem co bierzesz, ale zmniejsz dawkę. Nie wiem, czy w całej Polsce uzbiera się setka zagazowanych samochodów z bezpośrednim wtryskiem paliwa.
Mam podstawy twierdzić, że w okolicach marca przyszłego roku będę montował gaz do FSI itp., a parametry i elastyczność systemu zostawią SDI daleko w tyle. Skąd i co wiem - domyśl się.

28

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

@Sebastian, nie tak ostro...

29

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

czesio napisał/a:

No, no jestem pod wrażeniem  :roll: (ale dłuuugie)


No to może potrzebna synteza:

SDI obsługuje (bardziej lub mniej efektywnie):

Silnik koncernu PSA 5FX
Silnik koncernu PSA 5FY
Silnik Mazdy 2.3 16V MZR
Silnik koncernu VAG 1.6 FSI
Silnik koncernu VAG 2.0 FSI
Silnik koncernu VAG 1.4 TFSI
Silnik koncernu VAG 2.0 TFSI

30

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

Nie montowałem w tym modelu a to różnica. Jest tych samochodów za mało żeby się nimi chwalić smile
Czemu sebastianie tak czarujesz , ja wiem że ty siedziałeś w Golfie ty siedziałeś we wszystkim ty wszystkie instalacje znasz zanim one powstaną starasz się przekonać mnie że ktoś ci powiedział że ten system chodzi na paliwie znowu się powtarzasz. Twoim zdaniem Igen. II gen. IIIgen. IVgen SDI i co jeszcze podpiera się paliwem??? Skończ ten głupi i negatywny marketing. Nie przeskoczysz tego że BRC ma dla swoich klientów do zaoferowania system SDI a ty zanim zmontujesz super zestaw to miną wieki.


Aha to co ja biorę to moja sprawa mam już 18 lat smile Sądzisz że jest mniej niż 100 aut z systemem LPG na FSI , to po co się chcesz od marca w to pakować ??? Hobby ??? smile

31

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

Niemniej jednak, nie da się zmienić faktu, ze inst BRC jest pierwszą "opcją" zgazowania takiego silnika. To jest fakt niepodważalny.

32

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

a Landi Renzo? A Elpigaz?

33

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

Z tego co wiem to nie ma w ofercie instalacji do FSI.

34

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

czesio napisał/a:

Z tego co wiem to nie ma w ofercie instalacji do FSI.

No to wiem więcej niż nasz moderator big_smile :

http://www.elpigaz.com.pl/?p=pl/menu/5/11/index (link usunięty)

35

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

@Wojaku, @Sebastian na samym początku wymienił tylko Landi Renzo, później dodał Elpigaz.
pozdrawiam

36

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

czesio napisał/a:

@Wojaku, @Sebastian na samym początku wymienił tylko Landi Renzo, później dodał Elpigaz.
pozdrawiam


To prawda, coś mi się komp zwiesił i uzupełnienie postu nie poszło od razu. A LandiRenzo faktycznie chyba jeszcze oficjalnie nie oferuje systemu, choć z tego co zasłyszałem, miał być już gotowy.

A co do Elpigazu - warto zauważyć, że oferują instalacje nie tylko do czterech silników VAG-a, jednego Mazdy i dwóch Puga, ale również do Opla i Alfy, które BRC na razie przynajmniej pozostawiło w cieniu i pomimo, że SDI firmy BRC już istnieje, nasz kolega ARG-BRC musi czekać z zagazowaniem italiańskiej alfette na bezpośredniej szprycy tak, jak ja :-)

A poza tym - nadal praktycznie brak danych na temat tego, jak silniki zasilane w ten sposób chodza na gazie (realny stosunek Pb do LPG itp)

37

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

Tak swoją drogą - w kontekście konwersji na zaslanie gazem - to jest fajne:

ARG-BRC napisał/a:

...po co kupować FSI jeśli nie można się nacieszyć tym systemem ??


Dobre pytanie - zwłaszcza, że wtryski LPG umieszczane są bynajmniej nie w komorze spalania, tylko po dawnemu - w kolektorze...
No ale nasz kolega ARG-BRC zamontował już przecież setki takich instalacji i dobrze wie...

38

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

Sebastianie nie twórz historii , wyrywasz słowa i chcesz coś mi wmówić hehehe

39

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

Wmówić? Nie. Stwierdzić brak logiki w cytowanej wypowiedzi - tak.

40

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

oktan napisał/a:

Myślę, że co do logiki w wypowiedziach to najlepiej zacząć od własnych :?


Wskaż palcem, gdzie, pogadamy.

41

Odp: Czy da się założyc GAZ do Volkswagen Golf 5 GTI

Czemu nie jestem zaskoczony...? Konkrety a"la oktan, jak zwykle nic do powiedzenia.