1

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

Witam, na pewno polecam instalację sekwencyjnego wtrysku gazu. Warto byłoby sprawdzić, czy w tym modelu silnika jest okresowa "regulacja zaworów". Ze sprawdzonych systemów mogę wymienić Landi Renzo"Omegas", BRC, Stag4.
pozdrawiam

2

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

Polecam napisać więcej o samochodzie, jak chcesz pytać o gaz do niego. Jaki rocznik, jaki silnik? Jazz występował kiedyś nawet na gaźniku...

3

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

Jazz na gaźniku? Z tego co wiem to pierwszy jej model był produkowany w latach 2002-2008. Myślisz, że był na gaźniku :?:

4

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

No to jestem niedoinformowany... :?

5

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

Zgadzam się, ja miałem na myśli Hondę I generacji z lat 02-08.

6

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

kaskahe napisał/a:

czesć czy ktoś wie coś na temat instalacji gazowej w hondzie jazz?? czy można ją instalować w tym aucie


SebastianS napisał/a:

Polecam napisać więcej o samochodzie, jak chcesz pytać o gaz do niego. Jaki rocznik, jaki silnik? Jazz występował kiedyś nawet na gaźniku...


Czesio napisał/a:

Jazz na gaźniku? Z tego co wiem to pierwszy jej model był produkowany w latach 2002-2008. Myślisz, że był na gaźniku


oktan napisał/a:

No niestety, model Jazz ma historię od 1983 roku. Były to silniki o pojemności 1,2 i gażniku(...)
odpowiedź @SebastianS była w tym przypadku typowo wymijająca, tamtych autek jest już bardzo mało

Oktan, jak postanowiłeś się mnie czepiać, to przynamniej rób to w ten sposób, żeby nie robić z siebie półgłówka...

Kaskahe, proponuję Stag 300-4 Plus, wtryskiwacze Magic Jet, reduktor scorpion mini. Przed montażem zalecam wizytę w serwisie Hondy, wyczyszczenie pamięci adaptacyjnej (ważne!), kontrolę prawidłowości działania ośmiu (!) cewek zapłonowych i świec, pojeżdżenie ze trzy dni na benzynie, po czym zlecenie montażu odpowiedzialnemu gazownikowi.

7

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

PROPONUJĘ SEQUENTA PLUG&DRIVE ŚWIETNIE TO AUTKO SPRAWUJE SIĘ NA TEJ INSTALACJI .

8

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

oktan napisał/a:

Przepraszam za stwierdzenie ale jedynym półgłówkiem jest tutaj @SebastianS. Wyjątkowo niewychowanym, i aż się dziwie że proponuje ludziom reduktory z wadami fabrycznymi :!:


Moje niewychowanie polega na tym, że ukazuję bez ceregieli, że jesteś lamerem, kompletnym dyletantem i teoretykiem w dziedzinie LPG i zupełnie nie wiem, po cholerę zabierasz głos w każdym temacie, nie mając nic konkretnego do powiedzenia, poza tym, co wczesniej wyczytasz w zasobach sieci, a co - jak to często bywa - niekoniecznie zawsze odpowiada stanowi faktycznemu.
Jakoś dziwnie się tak dzieje, że ludzie na instalacjach ode mnie jeżdżą - i to chyba satyfakcjonująco, skoro polecają innym i dziwnym trafem nikt (prawie, bo jakies tam reklamacje miały miejsce) się nie uskarża na wady fabryczne reduktorów, które polecam i montuję. Czary?

9

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

Jakoś dziwnie się tak dzieje, że ludzie na instalacjach ode mnie jeżdżą - i to chyba satyfakcjonująco, skoro polecają innym i dziwnym trafem nikt (prawie, bo jakies tam reklamacje miały miejsce) się nie uskarża na wady fabryczne reduktorów, które polecam i montuję. Czary?

twoje słowa nie mają pokrycia , mamy uwierzyć w te wiersze pisane przez ciebie . Ludzie piszą wszystko by przekonać do swojej racji. A ty to robisz nadzwyczajnie za często !!!!!! Jak napiszesz że zamontowałeś STAGA do Promu kosmicznego to też mamy ci uwierzyć  lol  Odpuść sobie to zaczepianie bo uważasz się za alfe i omegę !!! A nim nie jesteś bo człowiek uczy się całe życie a nawet ty !!!

10

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

A sądzisz, że gdyby prześladowały mnie niekończące się reklamacje, ludzie by mnie polecali? Kilka miesięcy temu nie wierzyłeś, że ludzie do mnie z Łodzi jeżdżą na montaż gazu, argumentując że przecież w Łodzi są firmy montujące gaz. W końcu przestałeś szczekać, jak powiedziałem, że do wglądu u mnie sa kopie świadectw homologacji dla niedowiarków.

Teraz twierdzisz, że moje słowa są bez pokrycia - proszę bardzo, poszukaj sobie gdzie chcesz, we wszelkich miejscach w sieci i gdzie tam masz ochotę, czy ludzie skarżą się na instalacje ode mnie. A montuję wyłącznie reduktory Scorpion, tyle, że pewien prześladujący je mankament umiem opanować ze skutecznością zbliżoną do stuprocentowej. Moja wiedza - mój zysk. A wystarczyło troszkę pomysleć nad genezą problemu.
Tym się różnimy. U mnie w firmie się myśli, a nie wykonuje ruchy tresowanej małpy. A że to dosyć rzadka cnota - dlatego jest nas mało. Zleceń moglibyśmy mieć trzy-cztery razy tyle, gdyby terminy do nas były krótsze. Ale o ludzi myślących ciężko, a innych nie chcę u siebie widzieć.

Montuj swoje instalacje, pław się w sosie przekonania o boskości swojej i montowanytch przez siebie produktów. Mnie to wali zasadniczo, póki nie piszesz bzdur na temat, któremu to forum jest poświęcone. No i póki mnie bezpodstawnie nie posądzasz o rzeczy niegodne. Dałeś na tym forum dowód, że jesteś cham, ja napisałem, jak do chamstwa się odnoszę, pozostaje Ci czekać.

11

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

@Sebastianie, trochę irytuje mnie twój sposób "zwracana uwagi". Jeśli nie zmienisz stylu odpowiadania na posty będę zmuszony do ich usuwania.
Twoje odpowiedzi są bardzo wartościowe i wielu przypadkach pomagają rozwiązać problemy bądź wątpliwości. Niemniej jednak są zdecydowanie za bardzo przesączone jadem i agresją.
Jeszcze raz bardzo proszę o trzymanie nerwów na wodzy.
pozdrawiam

12

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

czesio napisał/a:

@Sebastianie, trochę irytuje mnie twój sposób "zwracana uwagi". Jeśli nie zmienisz stylu odpowiadania na posty będę zmuszony do ich usuwania.
Twoje odpowiedzi są bardzo wartościowe i wielu przypadkach pomagają rozwiązać problemy bądź wątpliwości. Niemniej jednak są zdecydowanie za bardzo przesączone jadem i agresją.
Jeszcze raz bardzo proszę o trzymanie nerwów na wodzy.
pozdrawiam


Czesio, raz już napisałem, napiszę drugi, ale ostatni:
Dyskutuję na tematy związane z LPG. Zarzucam nieprawdę postom, w których ją dostrzegam. Wytykam. Reaguję na kontrargumenty. Porównaj sobie wymianę zdań pomiędzy mną a kolegą Mariusz_2050, oraz pomiędzy mną a ARG-BRC. Obaj moi dyskutanci bronią systemów tego samego producenta, jednak jakże inaczej. Z Mariuszem - nawet jeśli się nie zgadzamy i zarzucamy sobie pisanie bzdur (dokładnie tak to jest ujęte) - argumentujemy rzeczowo i nieprzekraczane są żadne granice zachowania.
ARG-BRC nie ma argumentów, więc się pieni, pisze agresywnie, w końcu niegrzecznie, czy wręcz chamsko. Nie pozwolę sobie w żadnym wypadku na to, żeby jakiś zacietrzewiony pętak, nieumiejący podjąć dyskusji na przyzwoitym merytorycznym poziomie, nadrabiał obrażaniem mnie. Prześledź sobie historię "konfliktu" i dobrze zważ, czy do właściwej strony kierujesz takie ostrzeżenia, bo jestem zdania, że w kierunku pyskówki dyskusję skierował mój (nie)szanowny oponent.

I bądź łaskaw być ponad tendencję do stawania się w tym sporze stroną, bo to byłoby żenujące.

13

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

W sporach staram się być neutralny, z @ARG`iem już rozmawiałem i wg mnie zmienił ton swoich wypowiedzi. Czas na Ciebie...
pozdrawiam

14

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

Drogi Sebastianie ty tylko wierzysz w to co ty piszesz, nie przyjmujesz do wiadomości żadnych argumentów. Czy ci rozum odebrało ?? Twierdzisz że bronię jednego producenta . To co ty w takim razie robisz ???? Jeśli twierdzisz że wtryski nie schodzą do 2ms a ja twierdze że wyrabiają bo je testuje codziennie , jeśli ty twierdzisz że nasze sekwencje nie radzą sobie z autami powyżej 200kM a ja je robię i chodzą jak na dole tak i w górnych partiach obrotów, pokazuję ci zdjęcia gdzie robiłem takie samochody (kazałeś mi stawać na uszach ) o których miałem marzyć, twierdziłeś że reduktor MAX się nie wyrabia (bzdura totalna),  no chyba że kładziesz miedz 6, no mi się nie zdarzyło (pamiętaj stosuj się czasami do zaleceń producenta) to jak mam z tobą rozmawiać ??? Co bym nie powiedział to robię źle !!! Co ty w Lepera się chcesz bawić ???? Wiesz jakie jest chwilowe zapotrzebowanie na gaz przy dużych mocach ???? Twierdzisz że max. dławi przepływ, to zadaję ci kolejne pytanie, czemu nie dławi jeśli ma doprowadzoną od zbiornika miedź 8 bądź pcv ??? To co ja cały czas zarzucam to fakt wciskania taniego kitu w którego skład wprowadzany jest co trochę inny podzespół z wiadomych przyczyn. Wystarczy trochę pośledzić rynek żeby wiedzieć gdzie co się święci. To jak ty montujesz to mnie mało obchodzi bo ważne jest tylko dla mnie jak ja to robię !!!! Życzę ci prawdziwego wytykania na tym forum wad systemów które ty kładziesz bo o tym nie chcesz nikogo informować lol

15

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

18 lat hmmm to gratuluję . No to z racji wieku jesteś dystrybutorem  którejś ze znanych firm ?? Większość firm w tamtych latach zaczynała od stodoły a doszła do sieci dilerskiej. Pierwsze wielozawory nie były najlepsze jednak szybko je poprawili sam sprawdź różnią się znacząco. Co do cegły to si e nie zgodzę bo jeszcze nie miałem z nią problemu. Co do początku istnienia sequenta BRC nigdy nie podawało informacji że obsługuje fullgropa więc nie widzę związku z tematem. Do obsługi fullgropa stworzony został system FLY Injection. Krytyką co do mieszanych instalacji bierze się z ilości zdenerwowanych klientów którzy przyjeżdżają do nas po pomoc, po montażu jeżdżą co chwile na poprawki , a później decydują się na zmianę zakładu.

16

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

Ja spokojnie a ty warczysz.
Stodoły - określiłem tym słowem małe warsztaty które nie wyglądały na profesjonalne warsztaty montujące LPG, nie  miały pojęcia o instalacjach gazowych , miały ubogą wiedzę którą rozwijały z czasem rozrastania rynku LPG. W tamtych czasach nie było dużego pola do popisu jeśli chodzi o podzespoły. Powiedz ile razy kombinowałeś z mixerami ???
Wiesz ja nie jestem na rynku LPG pierwszy dzień też kilka ładnych lat w nim siedzę. Zakładałem różne systemy i też je znam . Bywam na targach i poznaję nowinki techniczne. Myślisz że u was nie ma lipnych zakładów , otwórz oczy a cię olśni. Mało to zakłada instalacje na lewo ??? mało wkłada używane podzespoły?? Kto legalizuje niezarejestrowane używane instalacje ??? Wiesz o kim mowa i na pewno z czymś takim spotykasz się na codzień .

17

Odp: instalacja gazowa hondy jazz

Domyślam się, że są to zdania, co do których i ja nie mam zastrzeżeń. Co nie zmienia faktu,że:

Twierdzisz że bronię jednego producenta . To co ty w takim razie robisz ????


Twierdzę, że Stag, którego montuję, jest dużo lepszy od BRC, które montujesz Ty. Co więcej - potrafię podać całą masę argumentów merytorycznych za swoją tezą. Dalej - oprócz zetawienia BRC-Stag, tworzę rózwnież zestawienia BRC-Scorpion by Damex, BRC-Magic Jet by HL-Propan, BRC-Matrix by Matrix Mechatronics, BRC-ZWM Czaja.
I wszystkie te zestawienia (a są to w sumie, krótko mówiąc, zestawienia Twoje podzespoły vs moje podzespoły) - wypadają zdecydowanie na niekorzyść BRC, z wyjątkiem może zestawienia filtrów FL, co do których po prostu nie mam materiału na podjęcie dyskusji.

Jeśli twierdzisz że wtryski nie schodzą do 2ms a ja twierdze że wyrabiają bo je testuje codziennie


Nie zapominaj, że jestem na liście zakładów montujących BRC i mam pojęcie o możliwościach tych instalacji, więc nie zarzucaj mi brania danych z sufitu. Skończyłem z BRC, bo jest cienkie, a ja nie czuję konieczności męczenia się z lipnym produktem, mając w założeniu walkę o opinię jak najlepszego, a nie jak najtańszego.

jeśli ty twierdzisz że nasze sekwencje nie radzą sobie z autami powyżej 200kM a ja je robię i chodzą jak na dole tak i w górnych partiach obrotów, pokazuję ci zdjęcia gdzie robiłem takie samochody (kazałeś mi stawać na uszach ) o których miałem marzyć, twierdziłeś że reduktor MAX się nie wyrabia (bzdura totalna), no chyba że kładziesz miedz 6, no mi się nie zdarzyło (pamiętaj stosuj się czasami do zaleceń producenta) to jak mam z tobą rozmawiać ??? Co bym nie powiedział to robię źle !!!


Twierdzę, precyzując te skonfabulowane moje rzekome wypowiedzi, że:

- "cegła" - czy na miedzi 6 czy 8 - nie ma szans wyrobić bez niedopuszczalnych spadków ciśnienia mocy większej niż 230-240 KM. To oznacza, że chcąc wypuścić jeżdżącą na LPG bez podpierania się benzyną jednostkę o znacząco większej mocy, MUSISZ zastosować dwa reduktory Genius Max. Pomijam osobną kwestię cienkich możliwości regulacyjnych BRC, to osobna sprawa.
- miedź 6 stawia niepomijalne opory dopiero od mocy ok 250 KM, chyba że jest gdzieś za ostro zagięta. Jeśli nie - zastosowanie miedzi 8 NIC nie zmieni. I jest to teza prawdziwa dla każdej marki instalacji, nie tylko dla BRC - żeby była jasność.

Wiesz jakie jest chwilowe zapotrzebowanie na gaz przy dużych mocach ???? Twierdzisz że max. dławi przepływ, to zadaję ci kolejne pytanie, czemu nie dławi jeśli ma doprowadzoną od zbiornika miedź 8 bądź pcv ???


A sądzisz, że nie wiem? Zaniedługo małe fotostory odnośnie dużych mocy i zapotrzebowania na gaz ;-)
A Max nie dławi przepływu FL - on go nie wytwarza po prostu.

To co ja cały czas zarzucam to fakt wciskania taniego kitu w którego skład wprowadzany jest co trochę inny podzespół z wiadomych przyczyn


Proponuję sprecyzować: Mnie zarzucasz? czy komuś -tam? bo to różnica, warta, jak wiesz, obiecanego Ci charakteru spotkania - jeśli się nadarzy.

To jak ty montujesz to mnie mało obchodzi bo ważne jest tylko dla mnie jak ja to robię !!!! Życzę ci prawdziwego wytykania na tym forum wad systemów które ty kładziesz bo o tym nie chcesz nikogo informować

Nie wiem, jak montujesz instalacje, być może robisz to schludnie i czysto. Daję Ci tylko do zrozumienia, że używasz sprzętu, który niezależnie od stopnia włożonego wysiłku montażysty - daleki jest od możliwości dania optymalnego efektu, zarówno w kategorii performance, jak i econo. Co do kategorii reliability - nie jest obecnie z tym w BRC najgorzej, choć nie mam najmniejszych kompleksów, stosując to, co stosuję.

A co do wad tych systemów, które montuję - ależ proszę, wytknij mi cokolwiek. Wytknij w końcu tu, na tym forum, konkretne wady używanych przeze mnie gratów z osobna i w zestawieniu, tworzącym kompletną instalację. Skończ nareszcie, jak Ci powiedział Vico64, z zaciętą płytą pt. "SebastianS gada bzdury", albo "A właśnie, że nie!", tylko zbierz się do kupy i wytocz merytoryczne argumenty, albo miej jaja i powiedz, że nie znasz tych podzespołów i nie masz danych do dyskusji! :evil:  :evil:  :evil: