1

Temat: Na gazie raz pracuje normlanie ,a raz tylko 3 cylindry

Na gazie raz pracuje normlanie ,a raz tylko 3 cylindry .Od jakiegoś czasu   i to chyba jeszcze przed zimą mam takie sytuacje ,że silnik pracuje normalnie aż tu nagle   zaczyna wibrować jak diesel od traktora ,przy przyśpieszaniu lekko szarpać ,czasami mruga mi kontrolka od silnika , potem pracuje normalnie na 4 cylindry ,jade ,jade i znowu zaczyna pracować tylko na trzech cylindrach. Gdy zaczyna pracować na 3 cylindry to  sprawdzam jak pracuje na benzynie to zawsze pracuje na 4 cylindry .To na gazie coś mi przerywa na jeden cylinder.Co to może być ?

2

Odp: Na gazie raz pracuje normlanie ,a raz tylko 3 cylindry

to sie musisz do komputera podlaczyc u gazownika smile

3

gaz stawia wyższe wymagania instalacji zapłonowej niz benzyna, dlatego wszelkie jej niedomagania pojawiaja się na gazie. Wymień przewody zapłonowe jeśłi stare, sprawdź świece. Aby się upewnic że przyczyna lezy po stronie instalacji elektrycznej możesz zmniejszyć przerwę na świecach do 0,7 mm  - jeśli przyczyny ustaną - wiesz wszystko  big_smile

4

Manio dobrze pisze, a ja dodam, że oczywiście instalacja może być winna też - jestprawdopodobne, że tłoczek jednego wtryskiwacza ulega zawieszeniu.

5

ale łatwiej do tego dojść drogą eliminacji najoczywistszych przyczyn , szczególnie w domowych warunkach  big_smile , wszystko wyjaśni wygląd świecy  :shock: : jak zakopcona to wina zapłonu a jak nie różni się od pozostałych to nie dostaje gazu

6

manio123 napisał/a:

to nie dostaje gazu

Ten czwarty cylinder to na gazie raz pracuje a raz nie ,nie nie jest tak ,że na gazie cały czas pracucą tylko 3 cylindry.Np. jka sie automatycznie przełącza z benzyna na gaz to dalej pracują normalnie cztery i w czasie pracy potrafi zacząć działć tylko na trzech cylindrach ,a później znowu na 4 jak by coś się odetkało,potem znowu na 3 nie powtarza to ise w równych odstępach czasu.

7

a łobejrzyj świce chopie , a nie  godoj po próżnicy  big_smile
zamień wężyki gazowe i przewody zasilające wtryskliwacz gazu na sąsiednich cylindrach - jeśli usterka się przeniesie to winien uszkodzony wtryskiwacz, jeśłi nie to winna instalacja zapłonowa : przewody i/lub świeca

8

manio123 napisał/a:

a łobejrzyj świce chopie , a nie  godoj po próżnicy  big_smile

A żem łobejzoł, wymienieł i problem nie znikł. Może cewki też trzeba ?

9

ale co wymieniłeś ? cewiku zamień miejsacami jak się problem przeniesie z cewką to łona winna, ale stawiam raczej na uszkodzony wytyskiwacz gazu. Spróbuj potestowac jak napisąłem wyżej aby sparwdzić z ktrórym elementem przenoisi się usterka na inny cylinder  :roll:

10

wszystko wyjaśni wygląd świecy  : jak zakopcona to wina zapłonu a jak nie różni się od pozostałych to nie dostaje gazu

Wszytskie świecie wyglądały mniej więcej tak samo.

ale co wymieniłeś ?

Świece.

11

to teraz sprawdź wtryskiwacze gazowe , zamieniając wężyki i przewody zasiulające sąsiednie wtryski - sprawdzisz czy wtedy przeniesie się to na inny cylinder.  Jeśli nie instalacja gazowa i nie zapłonowa to może sprawdź sprężanie ?

12

Kolego miałem ten sam problem i gazownik stwierdzil ze to wtryskiwacze gazu . Ale to była nieprawda , okazało sie ze byly 2 swiece walnięte i zrobilem to sam na podwórku.

13

ale kolega pisał , że wymienił świece. Skoro żadna nie była okopcona to moim zdaniem zacina się wtryskiwacz gazu na 3 cylindrze .

14

Jeden wtryskiwacz się luzuje. Jak ręką poprawiam to przestaje.

15

sprecyzuj stwierdzenie "luzuje"

16

bdb napisał/a:

sprecyzuj stwierdzenie "luzuje"

Jak lekko poruszę tym wtryskiwaczem to silnik zaczyna normalnie pracować.

17

sprawdzamy styki

18

wiązka...?