1

Odp: Rozłącza się gaz na wyższych obrotach

Płaciłeś- wymagasz, na Twoim miejscu upierałbym się, że ma doprowadzić instalację do poprawnego działania. Jeśli On popełnił błąd w poprawnym doborze komponentów to nie ma prawa obarczać Ciebie obarczać za to odpowiedzialnością (tym bardziej finansową)
pozdr.

2

Odp: Rozłącza się gaz na wyższych obrotach

mariusz_2050 napisał/a:

pocisk997 w razie potrzeby geniusa1500mbar możesz podkręcić do 1.6-1.7bara i w razie potrzeby ciśnienie powrotu na pb ustawić bezpiecznie na 0.5bara. Te reduktory mają specyfukację na 120KW więc powinien spoko wydolić. Oczywiscie "maxa" też można zamontować tylko zapewne gaziarz zarząda sporej dopłaty.


Jasssne, świetna rada "praktyka"  :evil: . Po co ustawiać ciśnienie na 1,7 bara, jeśli wiemy że ma spaść i tak do 0,5? I jaki kretyn ustawi próg przełączenia na 0,5 bara, jeśli z całą pewnością przy ciśnieniu takim auto iść już będzie na ubogiej mieszance?
Właśnie pokazałeś Mariusz, jaką klasę mają Twoje wiadomości o LPG. Typowy błąd myślowy - jeśli ciśneinie spada, to trzeba podkręcić na wyższe. Co za kretynizm. Uzyskamy tylko to, że na małych obciążeniach czasy LPG będą krótsze i sprawią trudności wolnym wtryskiwaczom, a na bucie i tak ciśnienie zleci na ryj - podniesienie ciśnienia nie zwiększy wydajności reduktora, tylko wtryskiwaczy.