1

Odp: Stag_Magic czy BRC Sequent i Zavoli

Ledwo dołączył na forum i już krzyczy. W dodatku bez sensu.

2

Odp: Stag_Magic czy BRC Sequent i Zavoli

ozor01 napisał/a:

może jakieś konkrety - co jest bez sensu?

Proszę bardzo:

ozor01 napisał/a:

JEDANAK DLA ZASPOKOJENIA POTRZEB WYMAGAJĄCEGO SILNIKA RADZĘ ZAMONTOWAĆ BRC Z WTRYSKIWACZAMI ELEKTROMAGNETYCZNYMI PONIEWAŻ ICH CHARAKTERYSTYKA PRACY ORAZ BUDOWA JEST TAKA SAMA JAK W PRZYPADKU WTRYSKIWACZA BENZYNY

A które to typowe wtryskiwacze nie są elektromagnetyczne? Valtek są, Magic jet są, Zavoli są.

ozor01 napisał/a:

JESLI CHODZI O ZESTAW Z LISTWĄ ZAVOLI TO JEST TO PIERWSZY PAKIET Z DOBRANĄ ŚREDNICĄ DYSZ PRZEZ DYSTRYBUTORA INSTALACJI BRC ODPOWIEDNIO DO MOCY SILNIKA A NIE JAK W PRZYADKU MAGICOW VALTEKOW ORAZ INNYCH KOMPATYBILNYCH ZE STAGIEM LISTEW GDZIE O ŚREDNICY DYSZY DECYDUJE PAN BLACHARZ LUB KOWAL KTÓRY PODEJMUJE SIĘ MONTAŻU INSTALACJI

Czy to znaczy że w typowym BRC SQ24 średnice dysz nie były dobrane do mocy silnika? A co oznaczają kolory wtryskiwaczy BRC?

ozor01 napisał/a:

REASUMUJĄC PRODUKT BRC ZOSTAŁ WYPOSAŻONY W LISTWĘ ZAVOLI CO ŚWIADCZY O JEJ DOBREJ JAKOŚCI I NE PRZEWIDUJE ŻADNYCH INNYCH LISTEW

To zestawów z wtryskiwaczami BRC firmy RAIL już nie będzie?

3

Odp: Stag_Magic czy BRC Sequent i Zavoli

wojakrob - nie martw sie o zestawy BRC wszystkie są dostępne dla każdego
http://www.czakram.pl/systemy.php?language=polish (link usunięty)

4

Odp: Stag_Magic czy BRC Sequent i Zavoli

ARG-BRC napisał/a:

wojakrob - nie martw sie o zestawy BRC wszystkie są dostępne dla każdego
http://www.czakram.pl/systemy.php?language=polish (link usunięty)

Nie martwię się o BRC, bo mnie ten produkt nie interesuje.
Ja odpowiadałem na bzdury, które wypisywał kolega ozor01

5

Odp: Stag_Magic czy BRC Sequent i Zavoli

ozor01 napisał/a:

panowie ja nie wyśmiewam produktu stag-a , uważam , że dużym błędem staga jest pozwolenie instalatorom na kompletowanie zestawów wedłg własnych upodobań oraz włanej wiedzy [ wiedzy często niektórym brakuje]


A ja nie uważam tak.
Po pierwsze - BRC też można zestawić źle - jest kilka różnej wydajności reduktrów i wtryskiwaczy - jak ktoś jest debil, nic mu nie pomoże. Zwłaszcza, że deklarowane na reduktorach BRC obsługiwane moce przyprawiają mnie o konwulsje ze śmiechu - są mocno przeszacowane.

Po drugie - swoboda w doborze gratów pozwala na optymalizację instalacji pod każde auto w bardzo elastyczny sposób. To, że wymaga się przy tym, by gazownik myślał, nie jest argumentem przeciwko takiej swobodnej polityce. Jak ktoś nie używa bądź nie posiada mózgu, niech się nie bierze za LPG, tylko idzie do kopania rowów.

...bo jeśli odwiedza mnie kia sedona z 2006r. z silnikiem v6 250 kM  i czterema sondami , z bardzo dużym momentem obrotowym , i ma zamontowanego staga 300

a to źle?

...valteki 3-omowe

to fatalnie, przyznaję.

...reduktor HL-propan

być może przypadkiem, ale to całkiem dobrze w tym przypadku, zrobiłbym to samo.

...i tylko jedną rurkę gazową 8mm

a co Ci dadzą dwie? 250 KM to granica od której rurka 8mm jest konieczna, jeszcze przy 235 KM założyłbym jedną 6mm i gwarantuję - byłoby ok. Gadanie o dwóch rurkach 8mm świadczy,że nie masz pojęcia o wyobrażeniu - innymi słowy kompletnie nie myślisz przy swojej robocie. I umiem wykazać słuszność swoich słów.

...a ciśnienie minimalne ustawione na minimum, i cały czas jest ubogo


Takie ustawienie jest oczywiście niedopuszczalne, ale ubogo nie jest ani z powodu miedzi, ani reduktora.

to moja opinia jest chyba słuszna


Kompletnie nie jest.

nie jestem zagorzałym zwolennikiem BRC , zdarza mi się również zamontować STAGa czy PRINSa ale jedno jest pewne - skompletowanie staga na bardzo dobrym osprzęcie przewyższa koszt instalacji brc która jest jednak lepsza i bardziej sprawna w działaniu.


Dawno nie czytałem większej bzdury

jeśli chodzi o nowy zestaw brc to tylko listwa jest zavoli ,cała reszta to wszystko to samo co w sq24 . w tym tygodniu zrobiłem na tym  zestawie freelandera 1.8 i vectre b 1.8 , wszystko działa bez zarzutu. pozdrawam

Faktycznie, szalenie trudne i wymagające auta wink
Zrób mazdę 626 rocznik 2001-2002, albo golfa III 2.0 GTI. Pogadamy, jaką fantastyczną elektroniką jest BRC.

6

Odp: Stag_Magic czy BRC Sequent i Zavoli

Drogi Sebastianie jak sam piszesz najważniejszy jest dobór komponentów zakładanych w samochodach więc jeśli Ci nie pasuje nowy sequent do mazdy 626 czy golfa gti i nie potrafisz sobie z nim poradzić to proszę Cię abyś zapoznał się z ofertą sekwencyjnych wtrysków firmy BRC a napewno coś sobie jak ty to pięknie mówisz skompletujesz.


Tutaj podaję tobie listę tak dla pamięci :
http://czakram.pl/systemy.php?language=polish (link usunięty)