1

Temat: brc sequent 24 problem

Witam wsyzstkich
Mam taki problem...sekwencja jak w temacie zalozona w Vectrze B 1,6 16V. Odpalam silnik na benzynie...po rozgrzaniu przelacza na gaz ale nie slysze zadnego dzwieku przelaczenia. a po ok 2 minut zaczynaja migac 4 diody wskazujace poziom gazu. w zbiorniku mam 20 l.

2

Odp: brc sequent 24 problem

nikt nie pomoze?:)

3

Napisz do ARG BRC. On dobrze zna te instalacje, zapewne pomoże Ci.
pozdrawiam.

4

Podaj nazwę centrali jaką posiadasz w swoim aucie .

5

ARG-BRC napisał/a:

Podaj nazwę centrali jaką posiadasz w swoim aucie .

Centralka elektroniczna BRC Sequent 24
Temperatura robocza: -40 °C + 105 °C
Sprawdzanie szczelności przez zanurzenie
Przestrzeganie norm samochodowych dotyczących zapobiegania zanieczyszczeniu i sygnałów wlotu/wylotu
Napięcie robocze: 8 V ÷ 16 V
Steruje do 4 wtryskiwaczy
Odcinanie i emulacja wtryskiwaczy zintegrowane
Homologacja: R67-01 - 2004/104/CE

6

Odpisałem na PW

7

Witam Arg BRC

Witam słyszałem że jesteś dobrym fachowcem od BRC
Mam prośbę chce założyć to swojego Volvo s60 2001r. 2,4 Turbo gaz Brc seqent 24

Auto ma 200koni porównywałem oferty warsztatów w jednym gość wydał się ok i chyba tam będę zakładał
widać że facet ma pojęcie bo powiedział że wszystko ma być na przewodach ósemkach i całym osprzętem do tego zaproponował cenę w granicy 3600-3800 ze to niby przez 5 cylindrów

natomiast inny gość powiedział że musi być tam montowany reduktor Brc max do 290kM bo podstawowy jest do 190KM i zaproponował cenę 4500....
WARIAT kiedy to się zwróci za taką kasę to można rok spokojnie przejezdzić...

Jeżdżę dość spokojnie (automat)... a wiem że reduktor ma ogromne znaczenie proszę o pomoc??
Jakiego koloru wtryski proponujesz zapewne na listwie rail?

8

ODP poszła na PW

9

dzięki pozdrawiam

10

Panowie, kupiłem drugie Aveo. O wyborze auta przesądziła możliwość zamontowania w ASO instalacji gazowej. Jest to moje pierwsze auto z gazem, bo poprzednie Aveo (1,2 16V rok 2008) jeździ tylko na benzynie.
Po pierwszych kilometrach na gazie (silnik 1,2 16V i BRC sequent 24) mam wątpliwości. Otóż poprzednie Aveo, którym nawet jechałem po odbiór nowego bardzo ładnie zbierało się na benzynie. Miałem o tym aucie bardzo dobre zdanie, więc pomyślałem, że skoro można jeździć jeszcze taniej a tak samo przyjemnie, postanowiłem kupić drugie takie i wykosztować się na gaz u dilera (Wawrosz Bielsko). Ale nowy samochód na gazie zachowuje się tak, jakby nie palił jeden cylinder, jest po prostu słaby, nie mogłem dogonić szwagra, który jechał przede mną moim starym, nieomal dwuletnim aveo.
Po naciśnięciu pedału gazu w trakcie jazdy czuję, jakbym naciskał balon z powietrzem albo watę, silnik ociężale reaguje na przyspieszenie i ma z nim problem, pod górki, gdzie starym wyjeżdżałem spokojnie na 3 - 4, teraz na gazie muszę nieraz redukować do 2 i deptać do dechy. Piątka prawie nie istnieje. Mój styl jazdy określiłbym jako emerycki, ale bez przesady.
Wiem, że po zagazowaniu auto traci nieco mocy, ale żeby aż tak? Nie spodziewałem się tego.
I jeszcze jedna uwaga: w starym mam jeszcze opony letnie 185/60/14 (kumho powermax), w nowym założyli już zimowe 185/65/14 (firestone whitehawk). Czy rozmiar ogumienia aż tak obniżałby moc?
Co robić? Bo już zaczynam żałować, że nie kupiłem i30 (a mogłem, tylko, że bez gazu oczywiście).
Dzięki z góry za odpowiedź, ja idę się przejechać, zobaczę, może mu przeszło. Przywróćcie mi nadzieję, proszę!

11

dvpvlvs, jak to co, jedz do serwisu po to jest gwarancja.

12

Dokładnie jedz niech poprawiają . Dziwi mnie że odczuwasz usterkę i nie zgłaszasz tego u dilera tylko żalisz sie na forum. Po to oni są żeby Ci pomóc.

13

Witam. Mam problem w swoim scenicu z instalacja brc 24 , mianowicie bardzo szarpie na zimnym silniku po przelonczeniu na lpg , lecz kiedy silnik sie nagrzeje wszystko wraca do normy czyli dziala normalnie. Czy ktos wie co moze byc tego przyczyna? Za odpowiedz z gory dziekuje smile

14

brudne wtryski ?? zle wyregulowana instalacja

15

Śmierdzi gazem?

16

nie wiem czy dobrze odczytalem ale chyba kolega mowi o renault scenic ??

17

Niesmierdzi ani gazem a instalacja jest po regulacji, na komputerze i pod obciazeniem wszystko pokazuje ze jest ok lecz problem nadal ten sam. tak to Grand Scenic z 2005 roku

18

jak dlugo masz instalacje i jak czesto serwisowales ?? jakie wtryski ??

19

Instalacje ma dopiero od czerwca a w serwisie bylem 2 razy ,przejechane ma niej prawie 10000 km a wtryski mam z brc ale niewiem jakie konkretnie bo sie na tym nieznam

20

jaki kolor ?? jak zamontowane ??

21

wtryski zamontowane ma pionowo a kolor wtryskow chyba czerwone ale niejestem pewien

22

Wstaw zdjecie instalacji w twoim aucie

23

postaram sie jutro je wstawic, niewszystkie komponentom da sie zrobic zdjecia bo sa pochowane ,ale zrobie tyle ile sie da.

24

pytanie piono w dol wink czy w gore cewkami bo to duzo wyjasni wink

25

Cewkami do góry węźyki na dole.