1

Temat: poziom lpg w butli wskaznik

Witam serdecznie mam pytanie w sprawie poziomu lpg w butli, mam instalacje brc light i to pierwsze dni przygody z gazem w moim stilo.
Mam kłopot ponieważ cały czas mruga mi dioda od rezerwy, czyli ta pierwsza z lewej a było to tak,
przy montażu gazu zatankowano mi za 20 pln gazu ustawili itd ,odebrałem auto przejechałem jakieś 55 km dioda cały czas mruga, więc pojechałem na stacje i zalałem 10 litrów i dioda dalej mruga więc znowu stacja kolejne 10 litrów a tu .. dioda dalej mruga , jak na rezerwę to wydaje mi sie trochę przesada, a przy 20 litrach w baku wydaje mi się ze powinna się zapalić kolejna dioda mam butle w kole 53 l
jak ustawić sobie samemu żeby wskaźnik reagował na rezerwę przy 10 litrach i żeby pokazywał stan gazu teraz mam 20 litrów wiec prawie polowa zbiornika a mi świeci rezerwa sad
przełącznik mam okrągły i butla brc

2

Odp: poziom lpg w butli wskaznik

Witam.
Proszę wrócić do montażystów i zrobić kalibrację zbiornika na pustym i pełnym zbiorniku.
Kalibracja zbiornika jest dostępna tylko z poziomu PC.

3

Witam czyli jak będę miał pustą butle to trzeba skalibrować  poziom na pustej butli i zapisać , potem zatankować do pełna i ponownie skalibrować na pełnym zbiorniku i zapisać te odczyty ??
Po tym wskaźnik powinien pokazywać przypuszczalny poziom gazu ??
dzięki i pozdrawiam smile:)

4

Tak powinno się kalibrować zbiornik . Na koniec można w programie skorygować 2 i 3 diodę.

5

Dołączam się do pytania instalacja stag300 premium + hana+scorpionx2 + butla 90l :
nowa instalacja (przejechałem na niej 500km.) - wskazanie na butli oraz diodowe w aucie pokazało zero - a po podjechaniu na BP tankowanie LPG i szok weszło tylko 40 litrów gazu.... czy przyczyna to zła regulacja wskazań poziomu czy coś innego mogło to spowodować (auto nie przeszło na benzynę (przy pustej butli wg wskazania)

Pozdrawiam

6

valdih ja zrobiłem kalibracje zbiornika na pełnej i pustej butli i powiem Ci że teraz rezerwę mam gdzieś na około 100-120 km wiec wydaje mi się ze znośnie hehhe .
A może to przywieszony pływak w butli i dlatego nie pozwala na zatankowanie pełnego zbiornika ?

7

@Valdih, u Ciebie jest inny rodzaj ustawienia rezerwy niż w BRC.