Temat: Słaby na niskich obrotach na LPG

Witam wszytkich. Od września 2009 jestem posiadaczem Renault Scenic 1.6 16v z instalacją Landi Renzo IGSystem. Po raz pierwszy mam styczność z samochodem na LPG stąd moje pierwsze pytanie.

Czy to normalne, że moja Renia jest niesamowicie słaba na niskich obrotach (powiedzmy do 2000 obr./min.)? Powyżej jest już OK. Ogólnie czuję niższą moc w porównaniu do jazdy na benzynie, ale na niskich obrotach ta różnica jest bardzo duża.

Samochód z Włoch, instalacja tam zakładana w 2002 roku.

pozdrawiam,
Łabędź

2

Odp: Słaby na niskich obrotach na LPG

Przenoszę do odpowiedniego działu.

3

Odp: Słaby na niskich obrotach na LPG

labedzkim napisał/a:

Witam,
jako świeży użytkownik instalacji LPG chciałbym zapytać o to, o jakich zabiegach serwisowych powinienem pamiętać oraz jakie są przeciętne koszty tych czynności. Wczoraj odwiedziłem warsztat znaleziony w Internecie i mam wrażenie, że mocno "przepłaciłem".

Za zlikwidowanie nieszczelności w dozatorze i "regulację" instalacji zapłaciłem 130zł. To dość dużo jak na 45 minut pracy biorąc pod uwagę, iż po "regulacji" samochód gasł na skrzyżowaniach, skutkiem czego jazda na gazie stała się niemożliwa.

Dziś pojawiłem się ponownie w celu przywrócenia starych ustawień. Udało się, tylko, że to ja musiałem "fachowcowi" przypomnieć, co zmieniał i na jakie wartości ma to teraz ustawić. Niekompetencję tego "specjalisty" dostrzegałem już na jego twarzy :-) Sprawiał wrażenie, jakby aplikację diagnostyczną widział po raz pierwszy. Tłumaczył, że "te instalacje" są trudne w regulacji :-)

Na regulację zdecydowałem się ze względu na problem małej mocy poruszony w [URL=http://www.gazeo.pl/forum_lpg_cng/viewtopic.php?t=925]osobnym wątku[/URL].

Będę wdzięczny za komentarze.

pozdrawiam,
Łabędź