Temat: Demontaż wielozaworu lpg

Witam :-)
Całkiem niedawno zamontowałem BRC sequent 24 w swoim samochodzie i od początku miałem problem z nieodbijającym wielozaworem podczas tankowania lpg. Gdy pojechałem do gości którzy mi to montowali to powiedzieli mi że ja mam akurat taki wielozawór który nie odbija i już. Po ok 3 tygodniach zawór zaczął jednak normalnie przy tankowaniu odbijać i było ok. Niestety po ok 8 miesiącach użytkowania instalacji wielozawór znowu odmawia posłuszeństwa i to tak że tankuje się najwyżej 60 - 70% gazu. Zastanawiam się czy dużym problemem było by własnoręczne wykonanie naprawy. Może ktoś z was już demontował sam wielozawór i może powiedzieć na co zwrócić uwagę. Boje się przede wszystkim że jak do zbiornika z resztkami gazu dostanie się powietrze to może zrobić się wielkie "BUM". Ja mam butlę toroidalną o pojemności coś koło 35 L. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

2

Odp: Demontaż wielozaworu lpg

Należy wyjeździć zbiornik do końca, spuścić ciśnienie gazu z butli luzując trzpień elektrozaworu i po spuszczeniu ciśnienia normalnie wyciągasz wielozawór. Tylko nie palić przy tej robótce big_smile

3

Najnowsze wielozawory BRC posiadają mikro szczelinę , zgodnie z nowymi normami, Które nakładają na producentów zmianę sposobu odcinania butli. Stare wielozawory odcinały butle specyficznym terkotaniem co doprowadzało w niektórych przypadkach do rozszczelnienia przewodu tankującego. W nowych wielozaworach dochodzi do zamknięcia butki i powolnego zmniejszania ciśnienia w trakcie dobijania zbiornika. Więc proszę sie nie dziwić jak na stacji pracownik powie że wielozawór nie odbija (tyczy sie tylko nowych wielozaworów).

Jeśli widzi Pan że wielozawór zle działa proszę go reklamować w serwisie który montował instalację (gwarancja).

Co do otwierania butli to jeśli to Pan nie robił to niech Pan zostawi to fachowcom , nie chciałbym żeby doszło do tragedii.

4

Polecam obejrzeć film Tajemnica tankowania LPG http://www.gazeo.pl/gazeotv.php