1

Temat: Bravo 1.6 16V + sekwencja 20l/100... POMOCY

Na poczatek:
Fiat Bravo 1.6 16V 103KM
1996r.
Instalacja gazowa: sekwencja, komputer sterujacy STAG 200.

Witam, mam problem z moja instalacja. Zalozylemja jakies 3 tygodnie temu i...
Przez kilka pierwszych dni spalanie wynosilo 9.2lpg/100km w miescie. Bardzo dobry wynik.
Niestety niebawem zdazyla sie awaria. W trasie auto zaczelo chodzic na 3 gary, zrobilo sie slabe, itd. Wrocilem do gazownika i ten wymienil mi listwe wtryskowa  twierdzac, ze cos tam sie wlalo na pierwszy wtrysk.

Od tamtej pory auto pali pomiędzy 20 a 25 litrow... na benzynie dalej jest okolo 10. O co chodzi? Nie smierdzi nigdzie gaz, raczej sie nie ulatnia. Jezdzi ladnie, nic sie nie dzieje, ale po przejechaniu 130km pali sie rezerwa [zbiornik 37l]. Wczesniej po przejechaniu 100km i dotankowaniu wlazlo... 24litry gazu. No i teraz wyjezdzilem do konca, pelny zbiornik - przejechal 200km na 42litrach.

Gazownik nie wie co sie dzieje, najpierw zwalal na zly gaz [tankowane na roznych stacjach, ale zawsze do pelna dolewalem na tej samej, zeby wczesniej nie odbilo]. Zalewam go tylko na Orlenie i stacji PKS [najlepszy gaz w miescie].

Kalibrowany byl na kompie juz 3 razy, wszystko OK. Na wykresach spalanie ma byc takie jak na PB a tu ni chu chu.

Ta listwa wtryskowa? jednak gdzies sie ulatnia? czy jeszcze cos innego? Sonda lambda moze ma jakis wplyw?