Temat: GMC Yukon 99r. 5.7i Za duuużo pali LPG (30l/100km)

Cześć Chłopaki!
Może znajdzie się ktoś wśród was, kto mi coś podpowie, ale od początku.
Mam takie fajne auto marki GMC Yukon 99 z silnikiem 5.7 Vortec, czyli na pełnym wtrysku .
Założyłam w nim gaz firmy Stag300 (czy jakoś tam) i zapłaciłam prawie 6 tys. zł. Mój problem (a właściwie tego auta) polega na tym, że cholernie dużo tego LPG pali, mianowicie przy oszczędnej jeździe ok 27-32 l/100km, a przy tym prycha, gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i ma bardzo nierówną charakterystykę (silnik). Ten co mi zakładał ten gaz, to mój znajomy i bardzo się stara go dopracować, ale obawiam się, że mój samochód go przerósł  i ciągle go ustawia z coraz gorszym skutkiem (ważna informacja: zagazowywuje  dziesiątki normalnych samochodów (europejskich) z bardzo dobrym efektem, czyli to nie jest partacz). Proszę, powiedzcie co poradzić z tą moją furą i go nie urazić, co mu podpowiedzieć?? Przypominam, że robi dużo samochodów i są ok.
Aha, moje auto na benzynie paliło średnio 15-17l/100km
Pozdrawiam
Agnieszka

2

Odp: GMC Yukon 99r. 5.7i Za duuużo pali LPG (30l/100km)

Droga pani Agnieszko, bez konkretnych danych odnośnie pani instalacji, tj.sposobu montazu (zdjeć), zrzutow  map, nikt nie bedzie w stanie nic sensownego powiedziec czy doradzic a juz na pewno krytykowac pani przyjaciela.

Dlatego byloby lepiej aby to On napisal tego posta w ktorym opowiedzialby wszystkim z czym ma problem. Jesli nie to proszę dokładnie go wypytać o wszystko pod pretekstem konsultacji z innym przyjacielem.

Rowniez pozdrawiam.

3

Proszę o informację, czy ów Vortec ma jeszcze wtryskiwacze w systemie zwanym "spider", czy klasycznie umieszczone w kolektorze ssącym? Odpowiedzi udzieli pan montujący gaz, na pewno zorientuje się o co chodzi. Spider to system, w którym wtryskiwacze umieszczone były w jednym, zlokalizowanym centralnie bloku, zaś ich końcówki w postaci długich węzyków z końcówkami rozpylającymi, niczym pajęcze nogi rozchodziły się do poszczególnych cylindrów. Nie da się tego z niczym pomylić.
Proszę ustalić typ reduktora(ów), wtryskiwaczy LPG, a także, czy zadbano w tym aucie o sprawny układ zapłonowy (świece, kable, cewka(i)).
Mając te informacje, będę prawdopodobnie mógł postawić diagnozę.

4

Doktorze House... jak dobrze, że Pan tutaj jest  :smile:

5

Mi pali 24-26 L gazu.

W lato 24-26 L miasto.W zimie 28-30 L miasto. LPG Prins VI gen. Ale i tak myślę że to wina sond lambda.Mam założone uniwersalne i nawet benzyny pali mi coś za duzo.Narazie nie mam czasu się tym zająć.Jakby mi palił teraz 15-17 to  :mrgreen: bym LPG nie zakładał.
6.0 vortec 350 KM.

6

Witajcie!
Moja Anulka ma Tahoe 5,7 vortec z BRC + Keysiny niebieskie do tego 2 x reduktor.
Na początek tzn. zaraz po założeniu zazwyczaj więcej się ustawia żeby się ułożyło.
Ważne jeszcze jaki i gdzie ten gaz się tankuje -bo są różnej jakości.
No i najważniejsze gdzie się jeździ bo w mieście to jest normalne spalanie na 4 stopniowym automacie.
W trasie Tahoe spala 20 -21 l LPG/100km.
Po mieście nigdy nie mierzyłem ale średnio mieści się w 25 l LPG/100km
Benzyny kiedyś dawno temu mierzyłem w trasie brał 17.
Ale to przecież potwór 2200 kg i do tego ta ściana z przodu i napęd n 4 kopyta.
Więc nie może mało palić.
Za to jak depniesz to w mieście nie ma takich co się nie obejrzą!
Pięknie brzmi V8 i to przyspieszenie - POWALA!

Swoją droga myślałem że to tylko moja kruszynka taka zwariowana żeby jeździć do pracy ciężarówką! lol

7

groszekP napisał/a:

...Pięknie brzmi V8 i to przyspieszenie - POWALA!

Chyba trochę przesadziłeś z tym powalającym przyspieszeniem - sądzę, że objedzie Cię pierwsze A3 1.8T ;-)