1

Temat: Problem z BRC SEQUENT dlawienie sie rozłaczanie gazu

Witam
Nie jestem obcykany w temacie i prosze o pomoc. Zaczne od tego ze mam fiata punto 1.2 8v z instalacja gazowa brc sequent. Wystepuje wiele problemow podczas jazdy. Zaczne od tego że na poczatku pojawil sie problem z przelączeniem gazu na benzyne podczas jazdy. NIe dzialo sie to jakos regularnie. Co jakis czas wystepowalo to raz czesciej raz rzadziej, przy czym charakteryzowalo sie to zadlawieniem silnika a nastepnie zaczynalo sie szybkie PIKANIE(jak przy wyczerpanviu gazu tyle ze o wiele szybsze). Samochod jechal na benzynie dalej. Musialem wtedy zatrzymac auto, zgasic i odpalic jeszcze raz. Pozniej po regulacji pojawily sie kolejne problemy czyli dlawienie sie przy redukcji biegu i przyspiesaniu oraz mocne szarpanie. Nastepnie zwrocilem uwage ze przelaczanie z benzyny na gaz jest strasznie dlugie nawet przy rozgrzanym silniku. Pozniej wyczulem zapach gazu przy wlaczonym nawiewie i klimie. Czuc gdy dojade do skrzywowania albo stoje na czerwonym. Dodam ze bylem u 3 specjaliostow. Jeden serwisuje BRC - odmowil naprawy twierdzac ze jego program nie komunikuje sie z komputerem w samochodzie?beznajdzieja. Inny wział sie za regulacje i wyszlo jeszcze gorzej. Pojawily sie te szarpania i dlawienia. 3 cos porobil przedmuchal popsikal itp  wyregulowal i tez gowno. Proponuje zmaine instalacji.
Dodam rowniez ze staje sie to niebezpieczne gdyz podczas wyprzedzania albo dojezdzania do skrzyzowania samochod gasnie.Gasnie nawet jak stoi w miejsu naglem, nawet czasami nie zauwaze. Raz bym sie wladowal na czolowke , innym razem potracil pieszego.

2

Odp: Problem z BRC SEQUENT dlawienie sie rozłaczanie gazu

Ile km jest zrobione na instalacji? Wygląda mi to na plujący gazem reduktor...

3

instalacja jest z 2004 roku. Wg wskazan licznika ma 65 tys km. A czy to prawdziwe dane to nie dam sobie reki uciac

4

Witam!
Sądząc po opisie dolegliwości problem może mieć wielorakie rozwiązanie:
układ chłodzenia - np. uszkodzony termostat- stąd długie przełączanie i szarpania, zapach gazu,
uszkodzony reduktor - ciężkie odpalanie na gazie, szarpanie przy przełaczeniu, powrót na benzynę,
uszkodzony czujnik ciśnienia gazu - mało prawdopodobne przy takich objawach ale kto wie?
obstawiam pierwsze dwa, jesli ciezko pali po jezdzie na gazie(po nocy lub po np. 2-godz. postoju) to raczej reduktor, a jesli termostat to latwo sprawdzic dotykając chłodnicy bo powinna byc ciepla dopiero po otworzeniu sie termostatu czyli przy temp. silnika ok80-90 stopni - nie wczesniej!

5

nie odpalam na gazie. Po odpaleniu przejade jakies 2 km a pozniej przelacza sie na gaz. Po kilku minutach zadlawia sie na chwile i nie idzie przyspieszyc i trach, jakby sie skonczył gaz.
Dzieki za podpowiedzi. Dodam ze mam maly wyciek plynu chodniczego z wezy idacych do nagrzewnicy. Ale wczesniej mimo tego wszsytko bylo ok. Plyn wymienilem i utrzymuje poziom

6

Wiem ze nie odpalasz na gazie. Jak dawno temu zmieniałeś ten płyn czy to nie zbiegło się w czasie z tymi problemami z gazem? Moze masz poprostu zapowietrzony układ chłodzenia? Punta często lubią sie zapowietrzać, czy ogrzewanie wewnatrz auta dobrze daje?
Kiedy podczas jazdy zacznie szarpać lub przełączy zatrzymaj sie na poboczu i dotknij reduktor czy jest gorący jesli nie to problem tkwi właśnie w ukł chłodzenia
W innym wypadku pozostaje wizyta u gazownika  bo raczej samemu ciezko ci bedzie sie uporac z problemem.

7

nie. bylo tez przed zmiana. Bylem juz u 2 gazownikow a jeden z serwisu brc odmowil mi naprawy.

8

Czyli sprawdzone ze w momencie gdy szarpie reduktor jest gorący?
jesli tak to pozostaje wizyta u gazownika, bo raczej bez podpiecia pod komputer cięzko bedzie zdiagnozowac przyczyne....

9

witaj. sprawdzalem. Jest cieply moge potrzymac reke na nim chwile. ale to pewnie dlatego ze przejechalem na gazie krotki odcinek. Mam ta stara sekwencje, sprawdzalem przed chwila ze mam centralke brc fly. Czy gazownik z serwisu BRC moze miec jakies problemy z podlaczeniem sie? Mowil mi ze z ta instalacja to ciezko i ze on odsyla do innych serwisow a pozniej i tak do niego odsylaja z powrotem...

na innym forum znalazlem podobny przypadek i tam winny byl czujnik temperatury gazu na reduktorze. Moglby mi ktos pokazac ktore to cholerstwo jest? i czy to rzeczywiscie to moze byc przyczyna tych problemow?

10

Czasami padaja w nich czujniki temp. gazu, choc raczej nie wszystkie z objawów mozna mu przypisac.
Czujnik znajduje sie na reduktorze, wychodzą z niego 2 kabelki(żółty i niebieski) ok10cm zakonczone wtyczka.
Moze byc taka sytuacja ze poprostu zgnily te kabelki przy czujniku lub przy samej wtyczce.
odpal samochod, zagrzej żeby przełączył na gaz i poruszaj tymi kabelkami, jesli podczas ruszania nimi wróci na benzyne lub zgaśnie to masz jasna sprawe.
Acha co się tyczy podłaczenia do kompa to jesli facet ma autoryzacje brc i co za tym idzie posiada "klucz" to raczej nie powinien miec problem z podłączeniem