Temat: BRC Light - delikatne falowanie obrotów

Witam ponownie Forumowiczów
Poprzednie moje problemy z BRC Light już praktycznie zniwelowane - auto jeździ i jest ok.
Jedynie co zauważyłem na lpg przy biegu jałowym ( nie ważne czy silnik zimny czy ciepły - Seat Cordoba 2003 r. 1,4 16 V 75 KM ) delikatnie falują obroty. Falowanie to jest nieregularne tak w zakresie około może 100 - 150 obr. Na PB wskazówka obrotomierza praktycznie nieruchoma.
Moje pytanie to - czy to falowanie ma jakiś wpływ na pracę silnik ( instalacji lpg ), czy świadczą o tym że coś złego sie dzieje ?
Dodam że czasem jest to wyczuwalne na karoserii ale rzadko. Jakość tankowanego lpg?
Może macie jakieś pomysły koledzy?
będę wdzięczny za podpowiedzi.

2

Odp: BRC Light - delikatne falowanie obrotów

no i co? nic nie pomożecie?

3

Jedno pytanie: na PB- praktycznie nieruchoma? czy faluje bardzo mało?

4

faluje bardzo mało....

5

Na gazie objaw może być zdecydowanie bardziej widoczny i odczuwany. Na Twoim miejscu sprawdziłbym działanie elementów odpowiadających za stabilizację biegu jałowego- silnika krokowego i przepustnicy. Możliwe, że są najnormalniej w świecie zabrudzone.

6

dzięki, zacznę od właśnie tych sprawdzeń. mam jeszcze takie pytanko - od czego zależy jakość przejścia z pb na lpg, bo u mnie jest to dość odczuwalne, no chyba że po usłyszeniu "brzdęk" puszczam gaz i po pojawieniu się pomarańczowej kontrolki daje gazu - wtedy nic nie czuć...

7

Tzn. co masz na myśli "jakość przejścia"? parametry decydujące o przełączeniu z PB na LPG?

8

chodzi mi o poszarpywanie silnikiem w chwili przejścia na lpg - jest to dość bardzo wyczuwalne.... :sad:

9

Prawdopodobne przyczyny to np. niewłaściwe ustawienia, nieodpowiednia długość wężyków wtryskiwaczy...

10

to może wrzucę dwie foty z wężykami? bo ustawienia to próbowało dwóch gazowników i nie bardzo pomogło.

http://img713.imageshack.us/i/20100703091.jpg/

http://img230.imageshack.us/i/20100703093.jpg/

11

aha jet może w Brc Light możliwość ustawienia przejścia po nagrzaniu po opadaniu obrotów?

12

Długie węże wtryskiwaczy - listwa podaje gaz "pod górkę" z czasem może to zasyfić wstryskiwacze. Nie można położyć listwy na silniku ? droga do wkrętek znacząco by się skróciła.

13

czy skrócenie tych wężyków wiąże się z jakąś regulacją? czy właśnie ich długość może powodować te szarpnięcia podczas przejścia z PB na lpg?

14

PYTON333 napisał/a:

czy skrócenie tych wężyków wiąże się z jakąś regulacją? czy właśnie ich długość może powodować te szarpnięcia podczas przejścia z PB na lpg?

Tak może - czym dłuższe wężyki tym mniej dokładne dawkowanie (opóźnienia) w a przypadku przełączania na lpg ma to jeszcze większe znaczenie - benzyna jest już wyłączona - długimi przewodami dopiero gaz dolatuje do kolektora.

15

do dobra, ale czy jeśli skrócę te wężyki to potrzebna będzie jakaś regulacja znowu?

16

z ostatnich wieści - gazownik skrócił na tyle ile mógł wężyki i ustawił przełączanie od obr - 1200. Jest lepiej. bardziej nie szło skrócić bo nie ma gdzie ułożyć wtryskiwaczy gazowych - przeszkadza obudowa.
Pozostał jeszcze jeden mankament - czasem poszarpuje ( taka czkawka ) na 2 biegu, obroty około 1000, przeważnie z lekkiej górki, nierówności, korek na jezdni.
Co to może być???? jakieś lewe powietrze????