1

Temat: Przy LPG leje się benzyna????

Gdy przełaczam na LPG to nadal przelewa mi się benzyna przez cylindry? Czy to normalne.Pompy paliwa nie mam odciętej przy włanczaniu LPG.Z ciekawości zrobiłem test.Odpiąłem dwie fajki z cylindrów i przełączyłem na LPG.Za chwilę z tłumika zaczeła lecieć nie spalona benzyna????? Czy jednoczesne wstryskiwanie PB i LPG do cylindra nie powoduje zalewania się świec? Wypalania sond lambda. No i błędu "zbyt bogata mieszanka". Sonad mi padła niedawno.Jest cała czarna jakby w smole się kąpała.
W miedzy czasie wystepowały dwa błedy "bogata mieszanka" i "bład sondy".Zielony jestem w temacie LPG.Po odłaczeniu od zasilania instalki LPG.Już tydzien tak śmigam.Czasami na wolnych obrotach porafi lekko zatrząść silnikiem?Coś jakby się zalewał któryś cylinder.Takie odczucie mam.
Silniczek mam 6.0 V8 vortec 350 KM.

Instalacja Prins (jeden reduktor  w srodku dwie membrany) wtryski srebrne.Około 5 letnia.

2

Odp: Przy LPG leje się benzyna????

Moze ci nierozłanczać wtryskiwaczy i pyla ci w silnik to raz.Regulatorem cisnienia moze ci ciagnac przez wezyk podcisnienia.ewentualnie juz dziurawe wtryski i jak pompa ci bije cisnienie to kapie ci przez wtryski mimo jazdy na gazie.odłacz popme paliwa jak bedzie samochod zapalony na lpg w celu sprawdzenia.Mozesz tez sciagnac wezyk z regulatora cisnienia i zobaczyc czy sie paliwo z niego nieleje.

3

w instalacji prins albo jedziesz na lpg, albo na pb
jeżeli podczas jazdy na lpg leje pb, to prawdopodobnie są "uszkodzone" wtryski pb
jeżeli samochód był źle użytkowany, mam na myśli, co jakiś czas,  dłuższą jazdę na pb, pod różnym obciążeniem, aby wtryski pb popracowały, mógł się w nich utworzyć osad, który, np. nie pozwala im się zamknąć i teraz "leją"
z tego co pamiętam prins do pewnych silników vortec nie zaleca montażu lpg

4

bdb napisał/a:

...z tego co pamiętam prins do pewnych silników vortec nie zaleca montażu lpg

Bo nie umieją obsłużyć. Stag obskoczy każdego vorteca, łącznie z wtryskiem benzyny typu "Spider"