REKLAMA
LPG
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 14
fot. gazeo.pl / Dział SMD dysponuje dwiema zautomatyzowanymi liniami do montażu elementów elektronicznych poprzednie następne
11.02.2013

Jak powstają sterowniki STAG?

Jak powstają sterowniki STAG? fot. gazeo.pl


REKLAMA
szczelka gwarantująca hermetyczność obudowy sterownika. Co ciekawe jest ona wylewana. Służy do tego specjalne urządzenie, które napełnia płynnym tworzywem rowek w obudowie. Po 24 godzinach uzyskuje ono wszelkie cechy uszczelki i można obudowę sterownika zamknąć pokrywą.
 
Testy sterownikówfot. gazeo.plTesty sterowników po zamontowaniu płytek drukowanych z elementami elektronicznymi i złączami do obudów

Testy końcowe

Na tym etapie, tuż po montażu odbywa się kolejna kontrola działania sterownika oraz jego oprogramowania. Za pomocą wiązki adaptacyjnej sterownik jest podpinany do testera, a przeprowadzany test ma na celu sprawdzenie jego działania oraz wyeliminowanie ewentualnych uszkodzeń, które mogły powstać na etapie montażu obudowy.

Po pomyślnym przejściu testów w programie konfiguracyjnym sterownika udostępnia się odpowiednie (dla konkretnego klienta) funkcje w programie konfiguracyjnym (w zależności od rynku, na który produkt jest dostarczany).

Kontrola jakości wiązekfot. gazeo.plKontrola jakości wiązek elektrycznych

Sterownik, aby komunikować się z innymi elementami instalacji gazowej i sterownikiem silnika musi być wyposażony w wiązkę, które wytwarza ...

… zakład wiązek elektrycznych.

Jednym z jego wydziałów jest krajalnia, na której pracuje 6 urządzeń do obróbki kabli. Są one sterowane centralnie z serwera, do którego trafiają zlecenia produkcyjne na konkretne wiązki. Osoba obsługująca serwer „rozbiera” wiązkę na poszczególne przewody, które są wytwarzane właśnie na wydziale krajalni. Poszczególne urządzenia dobierają odpowiedni kolor, przekrój, docinają na odpowiednią długość i odizolowują przewód, a specjalne prasy zakuwają odpowiednie końcówki. Czasami wymagane jest zakucie jednej końcówki na dwóch przewodach, co także umożliwiają zastosowane na krajalni urządzenia. Każde połączenie jest po wykonaniu sprawdzane.

Niektóre końcówki przewodów (te które później są lutowane do elementów elektronicznych) po odizolowaniu są pobielane cyną. Dostępne urządzenia umożliwiają także na wykonywanie nadruku na kablach.

Na krajalni wytwarzane są kable jednożyłowe, z których dopiero na jednym z kolejnych etapów są kompletowane w gotowe wiązki.

Podsumowanie

Wysokie nakłady inwestycyjne związane z zakupami nowoczesnego parku maszynowego oraz dbałość o szczegóły na każdym etapie produkcji sterowników z pewnością pozytywnie przekładają się na jakość tych komponentów. Ta z kolei może być powodem zadowolenia użytkowników. Może, bo pomiędzy producentem a użytkownikiem mamy jeszcze odpowiedni dobór i montaż instalacji gazowej w samochodzie. Nad tym etapem także czuwają specjaliści z firmy AC S.A., organizując sieć Partnerskich Warsztatów Serwisowych oraz cyklicznie (i bezpłatnie) szkoląc montażystów.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochoduNewsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: AC S.A., relacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.