21.10.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Czy opłaca się instalować gaz do Jaguara 3,2 i 4,0

samochód: Jaguar XJ 1990 r. | 6V | 222km
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Czy instalacja gazowa może wpłynąć negatywnie na Jaguara z 1990 roku o pojemności 4,0? Jaka instalacja jest najlepsza? Jakie części są narażone na usterkę podczas eksploatacji auta? I czy opłaca się instalacja w tym wypadku?

Praktyk:

Instalacja gazowa w silnikach Jaguara nie wpływa negatywnie na ich sprawność. W przypadku, gdy w silniku są regulowane luzy zaworowe należy bezwzlgędnie pamiętać o ich okresowej kontroli i ewentualnie regulacji. Zaniedbanie tej czynności może być przyczyną kosztownej usterki głowicy. Z tych względów przy montażu instalacji zalecałbym dodatkowo zestaw do lubryfikacji gniazd zaworowych. Do tego auta polecam instalację IV generacji (sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej), z marek warto brać pod uwagę np.: AC Stag, Landi Renzo, Elpigaz, BRC.
Opłacalność instalacji zależy głównie od ilości kilometrów jakie przejeżdżamy i czasu przez jaki będziemy jeździć tym samochodem. Proszę skorzystać z Symulatora na stronie gazeo.pl - można tam symulować sobie różne ceny paliw, instalacji i przewidywane przebiegi.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.