20.10.2009
Jaką instalację LPG wybrać?

Montaż gazu w Rav4 2007

samochód: Toyota RAV4 2007 r. | 4cylindrowa
typ instalacji: inna

Pytanie

Witam serdecznie, Zastanawiam się nad montażem instalacji gazowej w samochodach Rav4 i Honda Accord, obydwa modele z silnikiem benzynowym 2.4 litrowym, 4 cylidnrowym, rok 2007.Na początek chciałam zamontować gaz tylko w Rav4 i chciałabym się Panów zapytać jaką instalację powinnam wybrać?Byłam do niedawna zdecydowana na gaz, ale akurat od paru znajomych słyszalam, że po instalacji gazowej (i to tej z lepszych) samochód ciągle coś się psuł i praktycznie co miesiąc był u mechanika.... W sumie się trochę przestraszyłam i chciałabym zasięgnać jakiejś rzetelnej odpowiedzi od fachowców....Z góry dziękuje:)Pozdrawiam

Praktyk:

Do obu tych silników (zarówno Toyoty, jak i Hondy) polecić mogę instalację IV generacji (sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej). Dodatkowo w celu ochrony głowicy silnika zalecam montaż zestawu do lubryfikacji gniazd zaworowych. Po montażu instalacji gazowej nie powinna zwiększyć się awaryjność auta, natomiast często bywa tak, że podczas pracy na gazie uwidaczniają się usterki, które na benzynie dałyby o sobie znać nieco później. Podczas eksploatacji silnika na gazie rosną wymagania co do sprawności np. układu zapłonowego. Przy starych świecach zapłonowych czy przewodach można na benzynie jeździć długo bez widocznych problemów. Przy zasilaniu gazem od razy te niedomaganioa będą generowały problemy z jazdą (np. szarpanie).
Instalacja gazowa dobrze dobrana, profesjonalnie zamontowana i wyregulowana będzie działała bardzo dobrze, ale należy pamietać, że samochód do którego jest założona musi być w dobrym stanie technicznym.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.