14.01.2011
Jaką instalację LPG wybrać?

Montować LPG czy nie ?

samochód: Ford Mondeo 1998 r. | 16V | 115KM Zetec-e efi
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Samochód wyprodukowany w październiku 1998 i ma czarną pokrywę zaworów. Słyszałem opinie nawet w warsztatach, że te silniki mają ceramiczne gniazda i zawory i przy gazie ten silnik szybko może ulec uszkodzeniu. Jedynym rozwiązaniem jest instalacja V generacji z wtryskiem gazu w stanie ciekłym. Czy to prawda, czy da się bez uszkodzenia silnika zamontować instalację np. sekwencyjną, jeśli tak to jakie dla tego silnika. Proszę o fachową odpowiedź bo jestem już skołowany tyloma różnymi opiniami. Pozdrawiam.

Praktyk:

Silniki Forda Mondeo 1.8 produkowane w latach 1996-1998 o kodzie silnika RKB - posiadają automatyczną (hydrauliczną) regulację luzów zaworowych i bardzo dobrze znoszą eksploatację na instalacjach gazowych IV generacji (sekwencyjnych) nie wymagając dodatkowych zabiegów.
Natomiast silniki produkowane w latach 1998-2000 o kodzie silnika RKF/RKJ/RKH/RKK posiadają regulowane luzy zaworowe, co podczas eksploatacji na gazie może skutkować skasowaniem tych luzów i doprowadzić do wcześniejszego zużycia głowicy. Przy tych silnikach polecam montaż zestawu do lubryfikacji gniazd zaworowych. Dodatkowo bezwzględnie pamiętać należy o konieczności okresowej kontroli ewentualnie regulacji luzów i w swoim doświadczeniu przy takiej konfiguracji wielokrotnie spotkałem się z tymi silnikami prawidłowo funkcjonującymi na gazie.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.