29.11.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Nissan Altima (2007), 2.5 i 16V (175KM)


Uwagi pytającego:

Witam, Proszę o opinie jaka instalacja i czy ten silnik dobrze znosi gaz. Słyszałem, że w Nissanie padają katalizatory od instalacji gazowej i wypalają się zawory. Czy to prawda?

Praktyk:

Silnik ten można z powodzeniem dostosować do zasilania LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Decydując się na system IV generacji należy zamontować układ lubryfikacji gniazd zaworowych. System V generacji nie wymaga dodatkowej lubryfikacji.

Wspomniane w pytaniu uszkodzenia są wynikiem błędnej regulacji (kalibracji) układu zasilania gazowego lub zaniedbań w zakresie jego obsługi i mogą się zdarzyć w każdym silniku.

Trzeba także pamiętać, że silnik ten ma regulowane ręcznie luzy zaworowe. W związku z tym wymaga on okresowego sprawdzania i ewentualnej korekty ich wartości.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.