16.06.2016
Jaką instalację LPG wybrać?

Renault Safrane (1997), 2.0 16V 1.9 136 KM (100 kW)


Uwagi pytającego:

Myślę o stosunkowo niedrogiej instalacji. Auto ma swoje lata. 141 km jeden właściciel krajowy. Raczej nie typu BRC sekwencja 24 o wartości 2500 zł. Coś co posłuży kilka lat bez problemów nawet przy jeździe około 70% w mieście.

Praktyk:

Silnik ten nie jest wymagający pod kątem elementów zastosowanego gazowego układu zasilania i może być z powodzeniem dostosowany do zasilania LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

Można w nim spokojnie zastosować tańszy układ np. polskiego producenta. Myślę, że są one często porównywalne z markowymi systemami zagranicznymi.

Podana kwota to moim zdaniem graniczna wartość za jaką można zamontować sekwencyjną instalację LPG. Jeśli ktoś zakłada ją taniej to na czymś musi oszczędzać, co w kontekście użytkownika może okazać się niekorzystne. Oczywiście cena zależy także od regionu ale nie są to jakieś bardzo duże różnice.

Do tego samochodu pasują instalacje:
AGIS, BRC, Elpigaz, EuropeGas, KME, LANDI RENZO, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.