15.12.2015
Jaką instalację LPG wybrać?

Skoda Yeti (2014), 1.8 TSI 4x4 160 KM (118 kW)


Praktyk:

Silnik 1.8 TSI (160 KM) to jednostka napędowa z bezpośrednim wtryskiem benzyny wymagająca zastosowania dedykowanej instalacji LPG. Z informacji, które mam wynika, że został on opracowany pod kątem zasilania LPG przez kilku producentów instalacji gazowych.

Większość z nich oferuje systemy bazujące na IV generacji instalacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej z dotryskiem benzyny).

Firma Vialle proponuje system VI generacji, w którym LPG w fazie ciekłej jest dawkowane przez wtryskiwacze benzynowe wprost do komór spalania.

Silnik zasilany z wykorzystaniem instalacji bazującej na IV generacji w trybie pracy na gazie oprócz LPG zużywa także pewną (zależną od charakteru eksploatacji samochodu) ilość benzyny, która jest konieczna do zachowania sprawności, umieszczonych w komorach spalania wtryskiwaczy benzynowych. Nie można ich po prostu wyłączyć ponieważ w krótkim czasie uległyby uszkodzeniu. Przepływająca przez nie niewielka ilość benzyny chłodzi je i usuwa z ich końcówek produkty spalania.

W systemach VI generacji (Vialle) silnik w trybie LPG zużywa wyłącznie paliwo gazowe. Jest ono podawane przez wtryskiwacze benzynowe, zatem nie problemu z ich chłodzeniem. Są one chłodzone ciekłym gazem, który przez nie cały czas przepływa.

Do tego samochodu pasują instalacje:
Elpigaz, LANDI RENZO, Lovato, Prins, STAG, Vialle.Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.