REKLAMA
LPG
12.09.2011

Chevrolet na LPG - gaz w cenie

Popyt na nowe samochody z fabrycznymi lub dedykowanymi instalacjami gazowymi nie maleje. Aby go jeszcze podsycić i przyciągnąć jak największą liczbę udręczonych wysokimi cenami klasycznych paliw klientów, Chevrolet oferuje na polskim rynku prawdziwą bombę - system LPG z montażem bez żadnych dopłat.
REKLAMA

Niby relacja cenowa między gazem i benzyną od lat pozostaje na stałym poziomie, ale jednak stawka ponad 5 zł za litr 95-oktanowej bezołowiowej działa na psychikę i wyobraźnię, sprawiając, że coraz więcej kierowców zwraca się po ratunek do LPG. Ostatnimi czasy gaz jest więc w cenie, a w tym wypadku - nawet w cenie samochodu.

Płacisz za samochód, a instalacja gazowa za darmo - tylko odwrotnie byłoby lepiej!fot. ChevroletPłacisz za samochód, a instalacja gazowa za darmo - tylko odwrotnie byłoby lepiej!

To zresztą nie pierwsza tego typu akcja, ponieważ Skoda od jakiegoś czasu oferuje Octavię Tour z dodatkowym układem paliwowym gratis, która szybko stała się liderem sprzedaży modelu, stanowiąc 80% całego wolumenu wyjeżdżającego z polskich salonów. Dziwi tylko, dlaczego pozostałe 20% nabywców się na nią nie decyduje... Amerykański z nazwy, a koreański z wykonania Chevy postanowił nie zostawać w tyle i zaproponował podobne rozwiązanie, tyle że nie w jednym, a w kilku modelach naraz!

Instalacja oferowana jest do Sparka, kończącego rynkowy żywot Aveo pierwszej generacji we wszystkich wersjach nadwoziowych (3- i 5-drzwiowy hatchback oraz 4-drzwiowy sedan) oraz 4-drzwiowego Cruze’a. Jest już w czym wybierać, a wkrótce do gamy napędzanych tanio i ekologicznie aut z „muszką” na osłonie chłodnicy (choć trudno powiedzieć, czy na równie korzystnych warunkach) powinien dołączyć rodzinny van Orlando. Niezależnie zaś od rodzaju zastosowanego napędu, producent oferuje takie same warunki gwarancji jak na każdego benzynowego lub wysokoprężnego Chevroleta. Ponadto, osobną opieką serwisową objęta została instalacja gazowa, gwarantując kierowcy święty spokój przez 2 lata bez limitu kilometrów lub 3 lata z ograniczeniem do 100 tys. km przebiegu (a więc identycznie jak na sam samochód). Nie podejmujemy się wyrokowania, ale nie zdziwimy się, jeżeli pod polskimi salonami największej z marek koncernu General Motors pojawią się wkrótce tłumy klientów...


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Chevroletgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.