REKLAMA
LPG
22.06.2009

Ford Fiesta - będzie fabryczna instalacja

Niemiecki Ford, oferujący już w zachodniej Europie kilka modeli napędzanych LPG i CNG (Focusa, C-MAX-a, Mondeo i Transita), uzupełnia gamę o następne oszczędne i przyjazne środowisku auto - najnowszą Fiestę w wersji zasilanej płynnym autogazem.

REKLAMA
Ford Fiestamototarget.plFord Fiesta

Popularny maluch, który przez krótki czas zastępował na liście samochodowych bestsellerów Starego Kontynentu samego Volkswagena Golfa, ma szansę znów zagrozić kultowemu kompaktowi, również oferowanemu z napędem LPG. Adaptacje dokonywane będą bezpośrednio w zakładach Forda, jednak w tym momencie brak dokładnych danych na temat tego, jakiej firmy systemy będą pracować w Fiestach.

Wiadomo natomiast, że ekonomiczna odmiana będzie oparta o wersję z 92-konnym silnikiem o pojemności 1,4 l. Zbiornik LPG zajmie miejsce koła zapasowego, a dzięki jego 42-litrowej pojemności łączny zasięg wyniesie aż 1200 km. Prawdopodobnie kierowcy rzadko będą w pełni go wykorzystywać, ale w dłuższą trasę miło wyrusza się ze świadomością, że można zajechać tak daleko bez tankowania.

wspólny wlew benzyny i LPGFordwspólny wlew benzyny i LPG

Cena Fiesty na zachód od Odry wyniesie 15490 euro. Koszt montażu, 1990 euro, jest w nią wliczony. Z pewnością dałoby się znaleźć tańsze samochody w tym samym segmencie albo i kilka większych za podobne pieniądze, ale pod względem oszczędności mało który mógłby mierzyć się z niedużą, lecz żwawą Fiestą. Oczywiście jak zawsze w przypadku takich aut, czekamy na polską premierę. Jeżeli złotówka nieco się wzmocni, może wreszcie się doczekamy...


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Ford, mototarget.plgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.