REKLAMA
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 3
bezpieczny dla środowiska / Fiat poprzednie następne
29.07.2009

Fiat - bezpieczny dla środowiska. Dosłownie!

Fiat - bezpieczny dla środowiska. Dosłownie!  

Włoska marka chce uchodzić za producenta samochodów zapewniających ochronę zarówno swoim pasażerom, jak i środowisku naturalnemu. Nowa kampania reklamowa demonstruje tę filozofię w formie „2 w 1”. Pomysł, naszym zdaniem, świetny!

REKLAMA

Nabywcy nowych samochodów mają coraz większe oczekiwania. Auta powinny cechować się wysokim poziomem bezpieczeństwa czynnego (w czasie jazdy) i biernego (podczas wypadku), ale także dbać o stan dzikiej przyrody poprzez emitowanie jak najmniejszych ilości szkodliwych gazów spalinowych - przede wszystkim tlenku i dwutlenku węgla oraz tlenków azotu. Jak pokazać „za jednym zamachem”, że jest się oddanym obydwu kwestiom? Fiat udowodnił, że można!

Plakaty reklamowe pokazują stylową „pięćsetkę” podczas testów zderzeniowych, jakim nowe auta regularnie poddaje Euro NCAP. Firmy stawiają sobie za punkt honoru zdobycie przez każdy, najmniejszy nawet model maksymalnych pięciu gwiazdek za ochronę jadących. Tyle też uzyskała najnowsza inkarnacja kultowego Cinquecento z lat 50. XX w., ale dlaczego pokazywać w reklamie rozbijane „na żywo” egzemplarze? Czy nie wystarczyłoby słowo honoru?

Po bliższym przyjrzeniu rozumiemy, że nie o gwiazdki w crash testach tak naprawdę tutaj chodzi. Pod zdjęciami znalazł się podpis mówiący o tym, że Fiat jest producentem aut o najniższej średniej emisji CO2 ze wszystkich europejskich wytwórców samochodów, dlatego skutecznie chroniących żyjące w naturalnych warunkach zwierzęta. Na zdjęciach pokazano to w bardzo sugestywny i nieco przewrotny sposób. Zresztą, zobaczcie sami...


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Fiatgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.