REKLAMA
16.02.2009

Forum LPG w Albanii

W dniach 6-8 kwietnia w hotelu Adriatik w albańskim mieście Durrës odbędzie się II Międzynarodowe Forum LPG. Impreza zostanie zorganizowana pod hasłem: Albania - nowy rynek LPG w Europie.

REKLAMA
II Forum LPGlpg-cefta.comII Forum LPG


Pomimo faktu, że kraj ten polega na LPG w całości importowanym z zagranicy, Albania staje się coraz bardziej znaczącym punktem na gazowej mapie Starego Kontynentu, z rocznym wzrostem tamtejszego rynku na poziomie ok. 20%. Liczba licencjonowanych punktów montażu zwiększa się zaś o 1/3 w ciągu każdych 12 miesięcy. Tempo to ma zostać utrzymane nawet pomimo (a może dzięki?) panującej recesji.

Aktualnie w Albanii planowane jest otwarcie terminala gazowego Porto Romano, którego budowę rozpoczęto w 2008 r. Kraj ten, dysponujący już ok. 70 dystrybutorami i 300 stacjami tankowania płynnego gazu staje się więc coraz bardziej interesujący z punktu widzenia inwestorów światowej branży. Także sami Albańczycy chcą, poprzez organizację forum, nauczyć się od partnerów z krajów o bogatszej tradycji „gazowej”, jak najefektywniej korzystać z zalet niedrogiego i ekologicznego paliwa alternatywnego, jakim jest LPG.

II Międzynarodowe Forum LPG w Albanii to dobra okazja, by wejść na rodzący się dopiero rynek. Można będzie na pewno nawiązać wiele cennych kontaktów, które w przyszłości zaowocują ciekawą współpracą.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: lpg-cefta.com/html/forum.htmlgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.