REKLAMA
06.08.2012

Nowy gracz w segmencie gazodiesla

Łódzka firma Autogaz Dual System otrzymała homologację i została wpisana do dostępnego na stronie Instytutu Transportu Samochodowego wykazu firm posiadających świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji gazowych przystosowujących pojazdy zasilane olejem napędowym do zasilania gazem propan-butan (LPG).
REKLAMA
System zasilania gazowego Fly Diesel Plusfot. Anlero PolskaSystem zasilania gazowego silników Diesla Fly Diesel Plus

Dla osób, które śledzą ten wykaz pewnie nie jest to nowość, ale krąg wtajemniczonych ogranicza się tylko do specjalistycznych firm, które zajmują się specyficzną działką branży LPG jaką stanowią systemy zasilania gazowego do silników Diesla. Proces udzielania homologacji był dość czasochłonny, ale w końcu firma może montować systemy zasilania gazowego do silników o zapłonie samoczynnym.

Homologacja została udzielona we wszystkich trzech kategoriach pojazdów (M1 i N1, M2 i N2 oraz M3 i N3), co oznacza, że firma Autogaz Dual System może montować instalacje gazowe do silników Diesla we wszystkich pojazdach osobowych, autobusach i ciężarowych, nawet tych najcięższych. Wcześniej firma uzyskała homologację w zakresie przystosowania pojazdów samochodowych do zasilania gazem propan-butan (LPG) oraz gazem ziemnym sprężonym (CNG).

Autogaz Dual System będzie montować systemy Fly Diesel Plus wyróżniające się spośród innych tego typu instalacji brakiem wtryskiwaczy. Regulacja dopływu gazu do kolektora dolotowego jest realizowana za pomocą znanego z instalcji gazowych II generacji silnika krokowego.

Zainteresowani zmniejszeniem kosztów eksploatacji użytkownicy pojazdów ciężarowych z niecierpliwością oczekiwali na formalne potwierdzenie możliwości montażu instalacji przez łódzką firmę. Pierwsze montaże w ciężarówkach już niebawem.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Autogaz Dual Systemgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.