1 z 10
04.09.2015

Rally del Friulli 2015 - podium dla BRC

Rally del Friulli 2015 - podium dla BRC fot. BRC

Załoga Giandomenico Basso - Lorenzo Granai jadąca Fordem Fiestą R5 LDI w barwach BRC zajęła trzecią pozycję w odbywającym się na nawierzchniach asfaltowych Rally del Friulli Venezia Giulia.

Szósty rajd w tegorocznym kalendarzu startów załoga rozpoczęła bardzo mocno. Basso prowadził zasilaną LPG Fiestę bardzo dobrze, wygrywając 5 z 11 odcinków specjalnych. Po raz kolejny w tym sezonie przebicie opony spowodowało, że włoski kierowca nie zdołał wyprowadzić gazowej Fiesty na wyższą pozycję.

Basso - Granai przy gazowej Fieście LDI w barwach BRCfot. BRCZałoga Basso - Granai przy gazowej Fieście LDI w barwach BRC

Zwycięzcą Rajdu został Paolo Andreucci na Peugeocie 208 T16 R5. Dzięki kolejnemu zwycięstwu załoga Paolo Andreucci - Anna Andreussi umocniła się na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Włoch.

Trzecie miejsce w Rajdzie zapewniło załodze Giandomenico Basso - Lorenzo Granai w Fieście R5 LDI awans na 2 miejsce w  klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Włoch. Zajmujący dotychczas tę pozycję Umberto Scandola jadący Skodą Fabią R5 zajął w Rally del Friulli Venezia Giulia 18 pozycję, spadając tym samym w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Włoch na trzecią pozycję.

Giandomenico Basso nie krył żalu, że po raz kolejny pechowo przegrał rywalizację na rajdowej trasie. Podkreślił jednak, że jazda w morderczym upale potwierdziła niezawodność systemu zasilania gazowego LDI (Liquid Direct Injection) opracowanego przez dział badań i rozwoju firmy BRC.

Klasyfikacja generalna 51 Rally del Friulli Venezia Giulia (2015):

1. Andreucci-Andreussi (Peugeot 208 T16 R5) – 1:35'40.3;
  2. Perico-Turati (Peugeot 208 T16 R5) – strata 1'21.6;
  3. Basso-Granai (Ford Fiesta R5 LDI) – strata 3'17.5.

Klasyfikacja generalna Rajdowych Mistrzostw Włoch 2015 (CIR – Campionato Italiano Rally):