REKLAMA
02.04.2014

Śmiej się z nami

W prima aprilis sypnęło żartami. My także popuściliśmy wodze fantazji. Dwie spośród opublikowanych wczoraj informacji były niestety, nieprawdziwe. A szkoda.
REKLAMA
Smilefot. iconarchive

Bardzo byśmy chcieli, aby nasi rządzący dawali dobry przykład, choćby poprzez oszczędności płynące z użytkowania floty aut zasilanych CNG (lub LPG). Przykład z Czech, pokazuje, że jest to możliwe. Niestety, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nie zakupi żadnego auta zasilanego CNG, nasza informacja „Ministerstwo Cyfryzacji stawia na CNG” była żartem. Ale może kogoś natchniemy w tej sprawie? 
Podobnie jest z dopłatami do montażu instalacji LPG w miastach o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Mimo że wymyślona przez nas w informacji „ Dopłaty do LPG”, idea programu dopłat jest ze wszech miar pożądana i pożyteczna, bowiem mieszkańcy wymienionych miast oddychają fatalnym powietrzem. Niestety, nikt nie skorzysta z dopłat. Nie będzie czystszego powietrza.

Oba nasze pomysły, z pozoru niemożliwe do realizacji, mają swoje inspiracje. Czesi kupują auta zasilane CNG, tworzą floty pojazdów gazowych, rozwijają sieć stacji tankowania metanu i widzą w tym nie tylko finansowe korzyści. Włosi korzystali z dopłat do zakupu aut z instalacją LPG, co było jednym ze sposobów na wyjście z motoryzacyjnego kryzysu, który dotknął UE. W oby przypadkach, wszystko zostało skalkulowane i stwierdzono, że to się OPŁACA. Tylko Nasi urzędnicy twierdzą, że nie warto. Jednym z argumentów jest opinia, że na zakup aut zasilanych tanim gazem nie ma pieniędzy w budżecie. Tańsze są diesle. A przecież nie od dziś wiadomo, że aby zebrać plon, trzeba zasiać ziarno.
Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy mieli wczoraj powód do uśmiechu, nawet jeśli był on przez łzy. Uważnym czytelnikom gazeo.pl gratulujemy czujności. Sobie, że byli też tacy, których udało się wywieść w pole.
Wszystkim życzymy wielu powodów do uśmiechu – na co dzień!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

gazeo.pl
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.