REKLAMA
28.08.2009

Symulator Opłacalności Montażu - uwzględnia wszystko!

Tego jeszcze nie było! Z dumą ogłaszamy, że w portalu gazeo.pl ruszył pierwszy w Polsce Symulator Opłacalności Montażu instalacji gazowej. To wszechstronne narzędzie pozwoli kierowcom i właścicielom warsztatów bardzo dokładnie obliczać oszczędności płynące z jazdy na LPG, z uwzględnieniem wszystkich dodatkowych kosztów.

REKLAMA
Symulator - strona startowafot. gazeo.plSymulator - strona startowa

Symulator jest wynikiem kilkumiesięcznej pracy zespołu Gazeo.pl i zastępuje działający dotychczas kalkulator. Nie, żeby poprzednik był zły, ale takich jak on pełno jest w sieci i żaden nie oferuje dokładności, jaką dysponuje nowe narzędzie. Nieskromnie mówiąc, uważamy, że dokonaliśmy przeskoku na miarę zamiany liczydeł na komputery. Teraz każdy niedowiarek i nieprzekonany kierowca zobaczy, ile zostanie mu w kieszeni po całym okresie użytkowania danego auta z instalacją LPG.

Liczba nowych funkcji jest ogromna, ale równocześnie obsługa Symulatora odbywa się w bardzo prosty sposób, wręcz intuicyjnie. Wszystko można regulować samodzielnie - od cen paliw, poprzez proporcję wzrostu zużycia paliwa, po liczbę lat, jakie zamierzamy spędzić za kierownicą naszego auta, nim zdecydujemy się go pozbyć. Największa innowacja to jednak włączenie do obliczeń kosztów stałych, związanych z użytkowaniem instalacji gazowej - serwisowania systemu, droższych przeglądów i benzyny potrzebnej na rozruchy. Kalkulatorom (naszemu też) tego brakowało, co dawało malkontentom pożywkę do utyskiwania. Twierdzili oni często, że po dodaniu ekstra opłat gaz przestaje się opłacać. Teraz można przekonać się samemu, czy rzeczywiście serwis i przeglądy pożerają cały wypracowany zysk. Jeżeli jeździ się dalej niż do kiosku po gazetę - bynajmniej!

Symulator - moduł obliczeńfot. gazeo.plSymulator - moduł obliczeń

Skoro mowa o końcu opłacalności - liczymy, że nasz Symulator pomoże przyszłym użytkownikom aut na gaz uodpornić się na medialne doniesienia o końcu ery LPG i regularnie zapowiadanych rychłych podwyżkach, które rzekomo niechybnie zabiją rynek. Jeżeli cokolwiek się kończy, to tylko era kartki i ołówka - narzędzie opracowane przez Gazeo.pl pozwala dowolnie regulować ceny paliw i sprawdzać, gdzie znajduje się próg opłacalności. Zapewniamy, że bardzo daleko, ale zachęcamy do sprawdzenia osobiście!

Uzyskane wyniki można wydrukować lub zapisać w formie generowanego przez narzędzie pliku, a cały Symulator wysłać znajomemu. Liczymy, że okaże się on bardzo pomocny dla warsztatów montujących instalacje i da im możliwość wykonywania wiarygodnych analiz na potrzeby klientów, z wykorzystaniem ich własnych danych o spalaniu, przebiegu i okresie eksploatacji. Niczego nie trzeba już będzie oceniać „pi razy oko” - Symulator uwzględnia nawet wiek samochodu (a więc i zmieniające się z nim okresy między przeglądami) i typ systemu gazowego. Symulator pozwoli zaprezentować klientowi już w warsztacie, jeszcze przed podjęciem przez niego decyzji o montażu, jak dużo będzie mógł zaoszczędzić.

Symulator - podsumowaniefot. gazeo.plSymulator - podsumowanie

Przejrzysty wydruk (z przystawioną pieczątką warsztatu), który możemy wręczyć klientowi, z pewnością pomoże rozwiać wszelkie ekonomiczne wątpliwości i dokonać właściwego wyboru. Symulator to pierwsze tak zaawansowane narzędzie do obliczania realnych oszczędności, na jakie możemy liczyć po zamontowaniu instalacji LPG. Zasilanie silnika autogazem to doskonały sposób na oszczędzanie, ale nie dla każdego kierowcy i nie dla każdego samochodu. Korzystając z Symulatora, możemy w łatwy sposób sprawdzić czy w naszym przypadku inwestycja się opłaca.

Zachęcamy do wypróbowania naszego nowego narzędzia i nadsyłania opinii. Jesteśmy także otwarci na uwagi i sugestie, prosząc jednocześnie o wyrozumiałość - zamieszczona na Gazeo.pl wersja to dopiero testowa beta, niepozbawiona drobnych wad. Mamy nadzieję, że Symulator będzie dobrze służył Wam - kierowcom i warsztatom!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.