REKLAMA
17.01.2011

Talon na balon

Tradycyjnie już w drugą niedzielę stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod batutą Jurka Owsiaka. Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na rzecz dzieci z problemami urologicznymi i nefrologicznymi. Jeszcze w tym roku szpitale wzbogacą się o najnowszy sprzęt diagnostyczny i superspecjalistyczne, unikalne w Europie urządzenia do zabiegów urologicznych u niemowląt. Do dziewiętnastego finału WOŚP przyłączył się także Gaspol - jeden z liderów handlu hurtowego LPG w Polsce.

REKLAMA
Bez względu na rozwój techniki lotniczej, lot balonem zawsze będzie fascynującym przeżyciemGaspolBez względu na rozwój techniki lotniczej, lot balonem zawsze będzie fascynującym przeżyciem


Firma wystawiła na aukcję godzinny lot swoim balonem na ciepłe powietrze, ogrzewane oczywiście gazem płynnym. Za 1535 zł, które zasiliło konto fundacji, zwycięzca zapewnił sobie lot z aktualnym zdobywcą Pucharu Polski - Arkadiuszem Iwańskim. Jednym z warunków licytacji była możliwość wyboru dogodnego dla zwycięzcy terminu i miejsca w obrębie województwa kujawsko-pomorskiego. Lot odbędzie się prawdopodobnie dopiero w maju, gdy przyjazna aura pozwala w pełni doświadczyć radości z „balonowego” szaleństwa.

Dodatkowo, balon był jedną z atrakcji finału Wielkiej Orkiestry w Toruniu, gdzie mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy mogli porozmawiać z załogą, zrobić sobie zdjęcie w koszu i, przede wszystkim, wrzucić do puszki wolontariusza datek na rzecz Orkiestry.

Do tej pory, w XIX z rzędu akcji WOŚP zebrano w sumie ponad 37 mln złotych. Dokładna kwota, zwykle znacznie wyższa od pierwszych szacunków, uwzględniająca wszelkie wpłaty i darowizny, znana będzie dopiero w marcu.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Wojciech Mackiewicz
źródło: Gaspolgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.