REKLAMA
08.10.2009

Terminal LPG w Sokółce rozbudowany

Zakończyła się rozbudowa Terminalu LPG ORLEN GAZ w Sokółce k. Białegostoku. Dzięki niej ORLEN GAZ zyskał aż 1000 m3 pojemności magazynowej.

REKLAMA
Terminal LPG w SokółceOrlen GazTerminal LPG w Sokółce


W Sokółce w ramach drugiego etapu inwestycji Spółka rozbudowała swoje zaplecze magazynowe o dwa nowe zbiorniki, każdy o pojemności 500 m3. Właśnie odebrała pozwolenie na ich użytkowanie.

Uruchomienie nowych zbiorników bardzo znacząco wzmacnia potencjał przeładunkowo-magazynowy ORLEN GAZ na granicy wschodniej. Pozwoli też na sprawniejszą i szybszą dystrybucję gazu oraz kontrolę jego jakości. Dla kosztów operacyjnych ma to niebagatelne znaczenie.

Do tej pory Terminal w Sokółce dysponował dwoma, mniejszymi zbiornikami o łącznej pojemności 600 m3. Teraz może się pochwalić zapleczem magazynowym - 1600 m3. Jego rozbudowa kosztowała ok. 4 mln zł.

Terminal LPG w Sokółce to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Umożliwia przeładunek gazu płynnego na dwóch stanowiskach autocystern, czterech stanowiskach cystern kolejowych szerokotorowych i czterech kolejowych normalnotorowych.

Terminal LPG w SokółceOrlen GazTerminal LPG w Sokółce


Działa od 2008 roku - zaczynał od przeładunków na poziomie 1000 ton miesięcznie. Na koniec sierpnia miał na swoim koncie ponad 50 tys. ton.

- W ciągu kolejnych 12 miesięcy chcielibyśmy podwoić ten wynik - zapowiada Prezes ORLEN GAZ Sp. z o.o. Bernard Cichocki. - Nowe pojemności magazynowe pozwolą nam na dużo swobodniejsze magazynowane poszczególnych komponentów, m.in. samego propanu. To z pewnością zainteresuje innych operatorów z rynku, którzy w Sokółce zlecają nam usługę przeładunkową. Poza tym większe zbiorniki dają szansę na jednorazowe przyjmowanie większych transportów, co znacznie ogranicza naszą podatność na rynkowe wahania i gwarantuje niezależność i elastyczność dostaw.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Orlen Gaz
źródło: Orlen Gazgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.