REKLAMA
23.05.2011

Toyota wprowadzi na rynek modele z LPG?

Polski odział Toyoty prowadzi zaawansowane testy eksploatacyjne samochodów zasilanych LPG. Do projektu wytypowano modele Yaris w dwóch wersjach silnikowych: 1,0 o mocy 69 KM i 1,3, osiągający moc 99 KM. Testowane są także modele Auris z silnikami 1,3 i 1,6 (ten ostatni o mocy 132 KM) oraz Corolla i Verso, w których instalację gazową połączono z silnikami 1,6.

REKLAMA

Według nieoficjalnych informacji, pod uwagę brane są instalacje gazowe trzech producentów: włoskiego Landi Renzo oraz dwóch holenderskich: Prins i Vialle. Toyota nie wyklucza, że konwersja samochodów rodem z kraju Kwitnącej Wiśni może być dokonywana - w zależności od modelu i jednostki napędowej - z użyciem instalacji różnych marek. Najbardziej prawdopodobnym dostawcą zbiorników na gaz płynny jest słupska firma Stako, która jest jednym z największych na świecie dostawców zbiorników LPG na tzw. montaż fabryczny instalacji autogazu.

Yaris zasilany LPG może wzbogacić ofertę Toyoty Motor PolandToyotaYaris zasilany LPG może wzbogacić ofertę Toyoty Motor Poland


Konwersja na LPG dokonywana będzie już w kraju, na zlecenie importera. Planuje się, że początkowo auta z instalacją gazową oferowane będą klientom flotowym, którzy stawiają producentom konkretne wymagania dotyczące niskich kosztów eksploatacji oraz niezawodności samochodu. Być może rosnące ceny benzyny i oleju napędowego oraz coraz liczniejsza oferta fabrycznie nowych samochodów zasilanych autogazem, oferowanych z pełną gwarancją producenta, zmobilizuje Toyotę do szybkiego wprowadzenia samochodów na rynek detaliczny. Pierwsze decyzje w tej sprawie zapaść mają jeszcze w czerwcu. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wprowadzenie do sprzedaży w pierwszej kolejności Toyoty Yaris z silnikiem 1,0.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

gazeo.pl
źródło: Własnegazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.