REKLAMA
24.02.2014

WLPGA odświeża logo

Światowa Organizacja Gazu Płynnego postanowiła odświeżyć swój wizerunek poprzez aktualizację dotychczasowego logotypu. Zamiast rewolucji wybrano drogę ewolucji – chodziło o pokazanie, że WLPGA nie stoi w miejscu, ale i zaakcentowanie trwania przy tych samych wartościach.
REKLAMA
Odświeżone logo WLPGA - Światowej Organizacji Gazu Płynnegofot. WLPGAWygląda znajomo, ale jednocześnie łatwo zauważyć zmiany - właśnie o to chodzi!

Jak logo każdej organizacji, także to używane przez WLPGA ma jasno określoną rolę: wyznacza zakres działalności i zapewnia rozpoznawalność. Te elementy powinny pozostawać stałe, ale konieczne jest także podążanie z duchem czasu i zmieniającym się wizerunkiem. Zdaniem organizacji, dotychczas używany znak wciąż spełniał swoje zadanie, ale mimo to zdecydowano się na jego odświeżenie, by pokazać branży, że jej reprezentant, jakim jest WLPGA, trzyma rękę na pulsie i pozostaje na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w sektorze. Motywy główne nowego symbolu pozostały bez zmian, by nie naruszać przywiązania, tożsamości i rozpoznawalności, ale teraz wyglądają bardziej nowocześnie.

Jak to często bywa z odświeżonymi logotypami, chodziło więc o zachowanie wszystkiego, co dobrze i jednoznacznie kojarzyło się z używającą go organizacją, ale jednocześnie o tchnięcie nowego życia w nieco już skostniały projekt. Wprowadzono też pewne modyfikacje: przydługą nazwę World LP Gas Association skrócono po prostu do WLPGA, a graficzne wyobrażenie naszego globu wzbogacono tak, by widoczne stały się wszystkie kontynenty, w tym nieobecny dotąd azjatycki, stanowiący dla całego sektora gazu płynnego jakże ważny i rozwojowy rynek. Propozycja nowego logo została poddana pod głosowanie podczas spotkania Rady Branżowej WLPGA w styczniu, po czym zaakceptowany już przez członków organizacji symbol zaczął być oficjalnie dystrybuowany w mediach i oficjalnych materiałach. Jak na nasze oko, może się podobać!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: WLPGAgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.