26

Odp: Mondeo IV - LPG

jak najbardziej o dodatkowy zbiornik i tłusty płyn wylewający się dookoła niego

27

Odp: Mondeo IV - LPG

Już wiem o co chodzi.. Zbiornik to bym przeżył ale wylewający płyn to nie, bo lubię czystą komorę silnika.. Jeśli będzie to uszczelnione to spoko haha:D Pytanie jeszcze o zbiornik, lepiej w miejsce koła zapasowego czy walcowy?? Bo różne opinie słyszałem?

28

Odp: Mondeo IV - LPG

zdecydowanie w miejsce koła zapasowego i masz cały bagażnik dla siebie.

29

Odp: Mondeo IV - LPG

to chyba nie podlega dyskusji smile w koło lepiej smile chyba że chcesz jakiś mniejszy walec? ale to też zmniejsza się wtedy zasięg jazdy na gazie smile zazwyczaj się bierze jak najwięsze zbiorniki - a w kole ich nie widać smile

30

Odp: Mondeo IV - LPG

nawet nie myśl o walcu do tego samochodu bez problemu wchodzi zbiornik powyżej 53 litrów więc koło w pokrowiec lub kup zapas do pompowania i masz cały bagażnik wolny

31

Odp: Mondeo IV - LPG

Tak jak radzą Ci wyżej koledzy zbiornik toroidalny np Stako im większy tym lepszy powinien Ci się zmieścić 53l 630/225 albo nawet 630/250 musi to ocenić monter. A co do zaleceń to dobrze się zastosować do wszystkiego co powiedzą Ci przy montażu i tego pilnować. Świadomy użytkownik znacznie zwiększa żywotność instalacji.

32

Odp: Mondeo IV - LPG

Ja bym się nie stosował do wszystkiego Co Ci powiedzą bo to Ty czy Ja jesteś klientem i Ty oczekujesz i wymagasz. Trzeba zrobić rozeznanie najpierw ile chcesz kaski przeznaczyć na instalkę i czy samochodem chcesz pojeżdzić dłużej. Następnie podzespoły najlepiej z górnej półki i najważniejsze profesionalny i rzetelny montaż

33

Odp: Mondeo IV - LPG

Przemyślałem to i chyba macie rację, zbiornik wsadzę miejsce koła zapasowego i tyle. Jaki największy się zmieści to go wezmę.
draw: Stako mają dobre zbiorniki? ja mam jakiś wybrać czy gazownik?
Violet: co masz na myśli mówiąc zapas do pompowania bo jeszcze chyba nie widziałem czegoś takiego?:D

34

Odp: Mondeo IV - LPG

1. Stako bardzo dobre zbiorniki, co do pompowania to śa nawet na stacjach takie zestawy jak spray do pompowania kół w razie problemów.

35

Odp: Mondeo IV - LPG

Taki zestaw naprawczy - z pianką smile ale podobno wulkanizatorzy nie lubią tego bo ciężko potem to wywalić z opony.

Stako chyba najlepsze zbiorniki.

36

Odp: Mondeo IV - LPG

Najlepsze, dlatego też na rynku są najdrożsi. Ale coś za coś. Miałem okazję zwiedzać ich fabrykę w Słupsku. Świetna sprawa.

37

Odp: Mondeo IV - LPG

moim zdaniem jakość stako jest na najwyższym poziomie dlatego została wykupiona przez USA

38

Odp: Mondeo IV - LPG

Panowie Mondeo już odebrane od gazownika. Zbiornik wziąłem tak, jak pisaliście w koło Stanko, 53l. Instalację założyłem Brc Sequent 32. Gazownik mówił, że powinienem trochę km zrobić jak będę serwisował regularnie. Ja jestem na tą chwilę zadowolony. Wrzucam fotkę do ocen....
http://s2.ifotos.pl/img/moje1jpg_axqprqr.jpg

39

Odp: Mondeo IV - LPG

Jakbyś miał kiedyś czas to dobrze by było jakieś zdjęcia inne jeszcze dodać,np tego zbiornika o którym tyle pisaliśmy:) ale tak na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok. A jak Ci wychodzi spalanie?

40

Odp: Mondeo IV - LPG

Dokładnie, prośba o lepsze zdjęcia i całego montażu i samochodu smile bo po tym zdjęciu nie widać za dużo smile generalnie wygląda ok.

41

Odp: Mondeo IV - LPG

Okej, postaram się wrzucić jeszcze kilka fotek. Spalanie lpg do tej pory to około 13l/100km ale jeszcze będę dokładnie mierzył. Tak, jak pisałem na tą chwilę jestem z tego zadowolony.

42

Odp: Mondeo IV - LPG

lubra hmm ciekawe po jak szybkim czasie wszystko będzie zaoliwione. pokaż zbiornik i wlew jak jest zrobiony.

43

Odp: Mondeo IV - LPG

nowłasnie, chybanie potrzebniepłaciłes dodatkowo za lubryfikację. jaki dokłądny koszt całej instalacji Cię wyniósł?

44

Odp: Mondeo IV - LPG

Koszt całej instalacji 2900zł z lubryfikacją. Podobno w fordach należy ją stosować więc wolałem się zabezpieczyć. Spisuje się fajnie, mam jeszcze kilka fot:

https://zapodaj.net/images/6a65b62c42310.jpg

https://zapodaj.net/images/66a82a0732a09.jpg

https://zapodaj.net/images/a93924333b8c6.jpg

45

Odp: Mondeo IV - LPG

No to dosyć drogo - można było to zamontować dużo taniej smile no ale To Twoja kasa. Koszty serwiswoe w brc są też wysokie - tak więc możesz na to się przygotować. Na pierwszym zdjeciu nie widać reduktora? to zdjęcie było robione przed jego założeniem?

46

Odp: Mondeo IV - LPG

nie widać bo zdjęcie jest słabej jakości iżle wykadrowane, zadowolenia z instalacji jednak ja bym się nie zdecydował na BRC - za drogo na moją kieszeń

47

Odp: Mondeo IV - LPG

[QUOTE=Marek28;n32175]No to dosyć drogo - można było to zamontować dużo taniej smile no ale To Twoja kasa. Koszty serwiswoe w brc są też wysokie - tak więc możesz na to się przygotować. [/QUOTE]
Jak dla mnie cena jest ok, przy tych podzespołach co podałeś, dodatkowo wlew pod klapką. Co do kosztów serwisowych wg mnie też drogo nie wychodzi. Przeglądy będziesz robić co 15 tys.km, a nie co 10 tys. wiec tak naprawdę na jedno wyjdzie.

48

Odp: Mondeo IV - LPG

wszystkie koszty zależą tak naprawdę od tego w jaki sposób montaż jest zrobiony i czy problemy będą czy nie.

49

Odp: Mondeo IV - LPG

[QUOTE=Marek28;n32175]Na pierwszym zdjeciu nie widać reduktora? to zdjęcie było robione przed jego założeniem? [/QUOTE]
Jeśli chodzi o pierwsze zdjęcie to widać reduktor, jest koło filtra fazy lotnej? Chyba, że chodzi Ci o komputer? Co do kosztów to wolałem zainwestować i mieć spokój. Jeśli chodzi o serwis to z tego co gadałem to nie będzie aż taki drogi moim zdaniem.

50

Odp: Mondeo IV - LPG

wygląda dobrze, rzeczywiście ten wlew w klapie wymagał trochę gimnastyki więc to też trzeba brać pod uwagę przy cenie.  A w jaki serwisie e Gdańsku Ci to w dokładnie robili wybrałeś coś z listy na stronie brc ?