1

Temat: Instalacja BRC

Witam
Instalacja założona w 2011r
Chciałbym przestrzec przed zakładaniem instalacji BRC ja niestety założyłem bo miałem taką w latach 90" lecz teraz to co zakłądają  to wielki chłam i dziadostwo. Posiadałem już 9 samochodów które były przerobione na gaz ale takich problemów nigdy nie miałem. Przez 4 miesiące od założenia naliczyłem ponad 20 wizyt w serwisie który udawał że naprawia lecz wracałem z coraz większymi problemami. Do dnia dzisiejszego instalacja jest niesprawna w w Centrali BRC Czakram przyjmuje pod nr tel (14)............ Pan M.K. który twierdzi że chce pomóc ale ma czas na odpowiedz 14-dni a na benzynie mogę jeździć. Od samego początku były problemy które ze względu na ilość wypunktuję:
1 wysokie spalanie ponad 15litrów na 100km
2 nie odcina zawór w butli
3 późne przełączanie z benzyny na gaz
4 mrugające kontrolki od przełącznika na gaz wskazujące na błąd centralki
5 nieszczelna instalacja
6 przełączanie się w czasie jazdy z gazu na benzynę samo choć jest gaz
7 i najważniejsza brak mocy ledwo jedzie

Do dnia dzisiejszego po 4 miesiącach została usunięta jedna dolegliwość tj mrugające kontrolki a reszta cały czas występuje(zaworów które nadal nie działają wymienili już 3szt. a w Czekramie BRC Tarnów Pan w serwisie twierdzi że może jest uszkodzona butla dlatego nie działają zawory ). Chciałem zdjąć na własny koszt tą wadliwą instalację ale warsztat który ją zakładał twierdzi że nie może mi zwrócić kasy za instalację bo nie jest jego wina że instalacja nie działa poprawnie a w BRC Czekram czekają aż minie gwarancja albo sprzedam samochód i niech martwi się inny właściciel. Na stwierdzenie że samochód o pojemności 1,6 pali 15litrów twierdzą że muszę przejść próbę litrażową z ich pracownikiem i jeździć za moją kasę 3x100 km . Taka próba w przypadku sprawy sądowej jest bezsensu bo zawsze pracownik może zeznać co mu szef każe a testów z PZM  Panowie z CZekram nie uznają bo to jak twierdzą nie jest wiarygodny wynik. Instalacja jest nie droga bo kosztuje tylko 2500zł lecz teraz wiem dlaczego jest taka tania i w promocji. Piszę ten list aby dotarło do większej ilości ludzi zainteresowanych zakładaniem instalacji BRC i jak działa serwis BRC Czekram jakie jest podejście do klientów i jak dbają o swoja opinie i jakość. Mam nadzieje że może ta moja opinia wpłynie na właścicieli firmy BRC Czekram na poprawienie wizerunku i serwisu BRC a ja i tak będę musiał porobić dodatkowe płatne testy a następnie zdemontuję tą źle założoną instalację i założę instalację w innym warsztacie na pewno nie firmy BRC.  Proszę o opinie czy mieli Państwo takie przejęcia z serwisem i instalacją BRC.
Z poważaniem P.

2

Odp: Instalacja BRC

Najpierw podaj o jakim samochodzie jet mowa i jaki system masz założony ( zdjęcia).
Który zakład przerabiał auto na gaz ?
co do:
1. spalanie - po znalezieniu problemu można autko dobrze wystroić.
2. skąd wiesz że nie odcina zawór w butli ??
3. przełączanie jest możliwe po obniżeniu temp. w oprogramowaniu (ile musisz przejechać na benzynie do przejścia na gaz)
4. można wyeliminować diagnostyką centrali lub kalibracją zbiornika
5. nieszczelna instalacja - aż nie chce mi się wierzyć bo to grozi prokuratorem sad
6 i 7  to do sprawdzenia w czasie jazdy od czego się to robi może masz podpięte obroty pod cewkę a cewka jest nieorginalna

Masz gwarancję ogólnopolską i masz prawo skorzystać z innego serwisu więc masz wyjście.

3

Witam jest to Peugot Partner z 2008 (III) z silnikiem 1.6 benzyna a instalacja BRC SEQUENT 24. Zakład który zakładał podam Panu w e-mailu prywatnym poza forum aby na razie do zakończenia sprawy nie oczerniać bo może będą chcieli wyjść z twarzą i załatwią sprawę pozytywnie.
1.Co do regulacji próbował ustawić mapę ręcznie w trakcie jazdy trochę niby się polepszyło lecz na nadal jest brak mocy który zanika w bardzo różnych momentach tj. np przy wyprzedzaniu.
2.Byłem na stacji razem z osobą która zakładała już kolejny zawór i sam stwierdził że nie odcina (przy moich samochodach poprzednich było słychać jak coś zabrzęczało i momentalnie widać na dystrybutorze że nie można dalej tankować a na tym zaworze BRC najpierw zaczyna trochę zwalniać szybkość tankowania i powoli rośnie i za każdym razem na stacji gazowej mówią co zawór nie odbija?
3.mimo że jest bardzo ciepło muszę przejechać od 1 do 3km aby się przełączył boję się że w zimę będę musiał na pewno jeździć jeszcze dłużej w dotychczasowych instalacjach latem wystarczyło 400m ale to jest mały problem wiem że można wyregulować
4.już jest poprawiona raz był problem z kostką a w drugim przypadku problem z czujnikiem który miał wskazania poza parametrami centrali
5.niestety to jest prawda ale jak się odkręca często rurki od zaworów to powinno się po którymś razie zarabiać ponownie końcówkę i zakładać nowe samozaciskające  pierścionki(nie jestem fachowcem i nie wiem jak to się dokładnie nazywa) a metodą likwidacji nieszczelności było dokręcanie aż ukręcały się gwinty,
6. samochód ma na pewno oryginalną cewkę ale jak jest podłączona instalacja to się nie znam wiem że na początku nie było podłączono centralka do obrotów silnika bo podobno powinna się wysterować z wtryskiwaczy??
Czy BRC centralka powinna być podłączona do sondy lamda??
W załączeni przesyłam jak wyglądał przycisk przed naprawą i po naprawie
Co z tej gwarancji ogólnopolskiej jak na pismo i reklamację trzeba czekać 14dni taką dostałem odpowiedź w BRC Czekram Tarnów a w karcie gwarancyjnej jest napisane że usterka powinna być naprawiona w ciągu 14dni a ja usterki te same naprawiam 4miesiące.

Pozdrawiam P.

4

Głównie masz problem kosmetyczny z instalacja i nie rozumiem instalatora.
Temperaturę przełączania można obniżyć więc nie wiem w czym mają problem.
Centrala musi mieć podpięte obroty najlepiej pod wał, sonda nie musi być podpięta (ten temat poruszany na wszystkich forach dokładnie), co do wielozaworu to jak jest nieszczelny to wtedy skraca sie przewód do ponownego zamontowania (jeśli starczy jak nie to redukcja załatwi wszystko), wielozawór nie odbija, a jak to sprawdzaliście od razu po montażu ?? No i po podpięciu obr. porządna kalibracja w drodze i furka musi fruwać. A co do gwarancji to nie oceniaj innych warsztatów jeśli trafiłeś akurat na taki z jakim masz problem. Jeśli chcesz to zapraszam do nas a coś poradzimy.

5

Byk2, trafiłeś najwyraźniej na jakiś partaczy, którzy zapewne każdą instalację spartaczą. Ja mam BRC i śmiga bez problemów.

6

Też mi się tak wydaje, instalacje BRC są naprawdę dobre. Moim zdaniem trafiłeś w niewłaściwe ręce.

7

Witam, od ok. miesiąca jestem nieszczęśliwym posiadaczem instalacji gazowej BRC Sequent24. Posiadam Toyotę RAV 4 2.0 VVT-i 150 kM(AZ-FE) w chwili obecnej jestem po 4 regulacjach i totalna porażka. Samochód podszarpuje w zakresie od ok. 1500-2500 tys. obrotów. Gazownik coś tam próbuje, ale chyba jest za cieńki. Dodam tylko że na benzynie  wkreca się na obroty super, spalanie mieszane do 10 litrów benzyny(max) na gazie dzisiaj litrażowałem (14,5l). Po montażu wywaliło check, podczas przyśpieszania check zaczyna migać. Przy drugiej regulacji gazownik wymienił świece na nowe, i było jeszcze gorzej. Po 3 dniach sprawdzania i szukania przyczyn (rzecz jasna nie w instalacji) doszedł że spaliły się 2 świece(2i 3 cylinder), ja natomiast byłem u diagnosty gdzie pokazało że są przerwy w dopływie prądu na 1i 4 cylindrze. Gazownik zalecił wymianę 2 cewek i znowu nic. Po 4 wizycie wróciliśmy do sytuacji po montażu czyli do podszarpywania. Na chwilę obecną porażka. Miałem 2 auta z instalką Elpigazu oraz BRC 1 i 2 generacji i było super, i zamontowałem sobie 4 generację i szlak mnie trafia. Jutro jak gaziarz nie ogarnie tematu to niech ją zabiera i zamontuje do jakiegoś golfa 2 bo na chwilę obecną to totalnie kasa wyrzucona w błoto.

8

Zmień gazownika. BRC ma szeroką sieć warsztatów i w ramach gwarancji możesz podjechać gdzieś indziej. Najwyraźniej potrzebujesz świeżego spojrzenia na problem

9

a w lubuskim jest jakiś dobry bo widziałem kilka adresów i nie chciałbym trafić znów do jakiegoś "czarodzieja"

10

W książce gwarancyjnej masz wykaz autoryzowanych warsztatów BRC

11

mój też jest autoryzowany ale ................. proszę przeczytać posta, co potrafi, tylko montaż ale dalej już tylko ciemność i nic więcej. Chodzi mi o sprawdzoną osobę, którą można polecić

12

myszonek21 napisał/a:

mój też jest autoryzowany ale .................

Co nie znaczy, że mogą dać ciała. Zapytaj Użytkownika ARG-BRC, może kogoś poleci w Twoim rejonie.

13

Chciałbym się dowiedzieć odnośnie mojej nowej BRC sequent24 czy zna któs z woj. lubuskiego jakiegoś dobrego, konkretnego gazownika bo mój autoryzowany i polecany przez Czekram jakoś niedomaga, chociaż reklamował się super ( jak oswiadczył w toyocie zrobił 5 instalek z tym silnikiem).

14

A jakie Panowie macie instalacje ? Jakie wtryskiwacze ? Bo chyba dobrze jest znana historia z wtryskami Zavoli w BRC Sequent24 Light ? Moje padły chyba po 100km a po wymianie na pomarańczowych BRC śmiga. Jedyny problem jaki mam z nią teraz to dławienie przy konkretniejszym wciśnięciu pedału gazu po przełączeniu na gaz na zimnym silniku - przy rozgrzanym te dławienie i szarpanie ustępuje. Potrzebuję podpowiedzi w tej kwestii bo mój gazownik nie bardzo sobie radzi z tą instalacji a podjechać gdzie indziej za bardzo nie mam.

Instalacja wylatane ma ok. 12 tyś. km. Miała przegląd w tamtym roku robiony.
Toledo II 1.8 20v

15

Jestem właśnie po kolejnej wizycie u autoryzowanego gazownika BRC. Przejechałem się razem z panem na włączownym laptopie kilka kilometrów. Wcześniej checka wykasowałem poprzez odłączenie akumulatora na noc i przyjechałem na samej benzynie. Pokazałem pracę na benzynie i że podczas przyśpieszania nie miga check. Natomiast po przełączeniu na gaz przy mniejszym zakresie obrotów poszarpuje, przy dodawaniu gazu zaczyna migać, po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna świecić na stałe, ale mimo tego znów przy dodawaniu gazu na lpg to miga, aha jeszcze to zużycie w granicach 15l. Zaglądałem pod maskę są zamontowane pomarańczowe wtryski, które są praktycznie  przy samej głowicy(wężyki max. 5 cm)+ Genius 1500 m Bar + lubryfikacja. Po rozmowie z panem gazownikem wydaje mu się ze jest to wina wtrysków i na następny tydzien umówiłem się z nim na ich wymianę lecz jak oświadczył na niebieskie. Moje pytanie jest takie czy może być prawidłowy tok rozumowania.

16

myszonek21 napisał/a:

+ lubryfikacja.

Kolejny przykład, że lubryfikacja i Toyota się nie lubią :mrgreen:

17

dzisiaj byłem u prawdziwego gazownika w Legnicy, który  bez problemu doszedł do tego co było, a mianowicie dysza gazowa na 1 cylindrze przytkana kawałkiem  jakiegoś metalu.  Po regulacji samochód ładnie nachodzi na obroty, żadnych checków, poszarpywań.  Następne auto które będę gazował to już wiem gdzie.

18

Re: Instalacja BRC

byk2 napisał/a:

Witam
Instalacja założona w 2011r
Chciałbym przestrzec przed zakładaniem instalacji BRC ja niestety założyłem bo miałem taką w latach 90" lecz teraz to co zakłądają  to wielki chłam i dziadostwo. Posiadałem już 9 samochodów które były przerobione na gaz ale takich problemów nigdy nie miałem. Przez 4 miesiące od założenia naliczyłem ponad 20 wizyt w serwisie który udawał że naprawia lecz wracałem z coraz większymi problemami. Do dnia dzisiejszego instalacja jest niesprawna w w Centrali BRC Czakram przyjmuje pod nr tel (14)............ Pan M.K. który twierdzi że chce pomóc ale ma czas na odpowiedz 14-dni a na benzynie mogę jeździć. Od samego początku były problemy które ze względu na ilość wypunktuję:
1 wysokie spalanie ponad 15litrów na 100km
2 nie odcina zawór w butli
3 późne przełączanie z benzyny na gaz
4 mrugające kontrolki od przełącznika na gaz wskazujące na błąd centralki
5 nieszczelna instalacja
6 przełączanie się w czasie jazdy z gazu na benzynę samo choć jest gaz
7 i najważniejsza brak mocy ledwo jedzie

Do dnia dzisiejszego po 4 miesiącach została usunięta jedna dolegliwość tj mrugające kontrolki a reszta cały czas występuje(zaworów które nadal nie działają wymienili już 3szt. a w Czekramie BRC Tarnów Pan w serwisie twierdzi że może jest uszkodzona butla dlatego nie działają zawory ). Chciałem zdjąć na własny koszt tą wadliwą instalację ale warsztat który ją zakładał twierdzi że nie może mi zwrócić kasy za instalację bo nie jest jego wina że instalacja nie działa poprawnie a w BRC Czekram czekają aż minie gwarancja albo sprzedam samochód i niech martwi się inny właściciel. Na stwierdzenie że samochód o pojemności 1,6 pali 15litrów twierdzą że muszę przejść próbę litrażową z ich pracownikiem i jeździć za moją kasę 3x100 km . Taka próba w przypadku sprawy sądowej jest bezsensu bo zawsze pracownik może zeznać co mu szef każe a testów z PZM  Panowie z CZekram nie uznają bo to jak twierdzą nie jest wiarygodny wynik. Instalacja jest nie droga bo kosztuje tylko 2500zł lecz teraz wiem dlaczego jest taka tania i w promocji. Piszę ten list aby dotarło do większej ilości ludzi zainteresowanych zakładaniem instalacji BRC i jak działa serwis BRC Czekram jakie jest podejście do klientów i jak dbają o swoja opinie i jakość. Mam nadzieje że może ta moja opinia wpłynie na właścicieli firmy BRC Czekram na poprawienie wizerunku i serwisu BRC a ja i tak będę musiał porobić dodatkowe płatne testy a następnie zdemontuję tą źle założoną instalację i założę instalację w innym warsztacie na pewno nie firmy BRC.  Proszę o opinie czy mieli Państwo takie przejęcia z serwisem i instalacją BRC.
Z poważaniem P.

19

Re: Instalacja BRC

witamwitam mam ten sam problem co Pan na temat migających kontrolek (punkt 4),może powie mi Pan co mam zrobić jaka kostka szwankuje i co zrobic z w butli::POZDRAWIAM:::

20

Ja zakładałem Brc w październiku 2012 ...i strzał w 10 ...od czasu wyjazdu z warsztatu w Mysłowicach żadnych problemów w zimie zrobiłem 11kkm ...rewelacja sq.24.11

21

Ja mam brc od 6lat i żadnej awarii, a jak coś nie tak można pojeździć z interfejsem i laptopem

22

Ja mam już 4 instalację sequenta (2 toyoty bez vvt-i, nissan, citroen) w różnych konfiguracjach i zawsze było ok. Najstarsza ma przejechane ponad 200 pozostałe ponad 150 bez żadnych awarii. Myślę że to kwestia odpowiedniego fachowca i właściwej obsługi.

23

Dokładnie tak smile

24

Laguny mk3   2.0 140  KM z salonową instalacją BRC Sequent palą w trasie przy normalnej jeździe  10.5-11 litrów gazu na setkę czyli tyle co bmw e36 328.BRC to gówno.

25

mihau napisał/a:

Laguny mk3   2.0 140  KM z salonową instalacją BRC Sequent palą w trasie przy normalnej jeździe  10.5-11 litrów gazu na setkę czyli tyle co bmw e36 328.BRC to gówno.

Tak się akurat składa że silniki 2.8 BMW są dość oszczędne, więc chyba z twoja wiedzą jest coś nie tak {czytaj: w głowie masz gówno} :mrgreen: