Temat: wskaźnik ilośći benzyny w baku - problem

Witam
Wczoraj założyłem instalację gazową do mojego citroena C4 grand picasso 1,6 rok 2010
i zauważyłem,że podczas jazdy wskaźnik ilości benzyny w baku, który jest elektroniczny spada  mimo,że jadę na gazie.Czy słyszeliście jak temu zapobiec lub jak zrobić,żeby zrobić reset żeby odzyskać prawidłowe wskazania
Pozdrawiam i dziękuję z góry
Piotr

2

Odp: wskaźnik ilośći benzyny w baku - problem

Samochody francuskie tak mają, znajomy w Peugeocie 207 z fabryczną instalacją BRC też tak ma, ale są specjalne emulatory, które eliminują to zjawisko. Wynika ono z tego, że poziom paliwa jest korygowany z bieżącego zużycia przez wtryskiwacze benzynowe. W instalacjach sekwencyjnych sterownik benzynowy cały czas "myśli", że samochód jedzie na benzynie, czyli cały czas ubywa paliwa w zbiorniku. Dlatego występuje "wirtualny" spadek poziomu paliwa. Z tego co wiem często jest tak, że po ponownym uruchomieniu silnika wskazanie poziomu paliwa powinno wracać do normalnego poziomu, jednak u mojego znajomego od pewnego czasu Taki reset nie wystarcza.

3

a te emulatory gdzie można dostać? i kto je montuje?
u mnie niestety po uruchomieniu ponownym silnika nie wraca do wyjściowego poziomu sad

4

Harry, takie zjawisko jak u twojego znajomego może wystąpić jeśli jest mało paliwa w zbiorniku. Do tankowanie do ok 1/3 może załatwić problem. Sprawdźcie to.

Goerlitz, zgłoś się do warsztatu montującego instalację, powinni ci to zamontować.

5

dzwoniłem do swojego gazownika i powiedział,że będzie kosztowało to 200 ale nie zlikwiduje całkiem problemu. Nadal będzie widać jak ubywa ale przy ponownym rozruchu silnika będzie wracał do wyjściowego stanu
Dzięki i pozdrawiam Piotr

6

W taki właśnie sposób najczęściej działają emulatory wskazania poziomu benzyny.

7

Nie istnieje (bez ingerencji w oprogramowanie komputera pokładowego) możliwość innego rozwiązania sytuacji, jak tylko aktualizacja po uruchomieniu silnika - wynika to z faktu że tylko w takim momencie komputer odwołuje się w ogóle do wskazania pływaka w baku - cały bajer polega na tym, że poziom paliwa jest aktualizowany do poziomu wynikającego ze wskazania pływaka tylko, jeśli ów zajął wyższą pozycję, niż ostatnio zapamiętana - dlatego dotankowanie benzyny pomaga, tyle tylko, że podczas eksploatacji na LPG - prędzej czy później takie dotankowywanie się skończy - pełnym bakiem beny, a wskazówka będzie leżeć na zerze bez możliwości dlaszego dotankowywania. Dlatego to bez sensu - trzeba montować emulator. Choć montujemy Staga, akurat w kwestii emulacji baku polecam produkt Landi Renzo, lub KME - Stagowski jest średnio szczęśliwy.

8

Witam
Wszystki tym ktörzy w przyszlosci natkna sie na takie problemy polecam "Tankfopper"
firmy Landi Renzo swietnie sprawdzaja sie w szerokiej gamie aut w ktörycz wystepuje ten "fenomen"
-Peugeot,Citroen,Renault, (Mercedes Benz S-500 starsze modele -problem wstepuje nie zawsze)
Nowa Honda CR-V
Pozdrawiam

9

Emulator poziomu wskazania benzyny występuje w kilku wersjach zarówno produkcji AEB (te z oferty Landi Renzo) jak i produkowane przez AC Białystok, należy jednak dobrać odpowiedni do potrzeb. Nie istnieje jeden uniwersalny cool