1

Temat: Dławienie się silnika przy szybkim wcisnięciu pedału gazu.

Witam,
posiadam instalację marki versus od paru lat. Jakiś czas temu zauważyłem że na gazie przy dociśnięciu szybszym pedału gazu samochód zamiast szybko przyspieszać dławi się przez kilka sekund i albo załapie po chwili i zaczyna się rozpędzać albo muszę zredukować gaz do niższego biegu na wyższe obroty i wtedy przyspieszy. Myślałem że to zapchana listwa, wymieniłem ją na nową i poprawiło to nieco efekt ale nadal się zdarzał ten proceder. Kilka dni temu postanowiłem wymienić reduktor na nowy bo miał już prawie 80 tyś. Po wymianie przez pierwsze 2 dni było super ale dziś temat dławienia się przy szybkim wciskaniu gazu powróciło (dodam że oba filtry fazy ciekłej i lotnej także są nowe). I teraz pytanie co może być przyczyną bo chyba do wymiany pozostały mi już tylko albo rurki na nowe (może zapchane 8 lat mają) od reduktora do wtryskiwaczy i te cienkie które idą do map sensora albo sam map sensor? Proszę o pomoc żebym znowu nie inwestował w rzeczy które nie poprawią sytuacji. Dodam że oczywiście po zmianie reduktora samochód chodził o niebo lepiej, super się zbierał itp. a dziś znowu dosyć słabo no i te dławienie przy raptownym przyspieszeniu. Co jeszcze mogę zrobić? Instalacja oczywiście była regulowana w autokalibracji oraz w czasie jazdy. Dziwne jest to że raz jest ok a raz źle - raczej wskazuje to nie na ustawienia komputeraowe tylko chyba na jeszcze zapchane coś co nie pozwala szybko przepływać gazowi?

z góry dziękuje za pomoc.

2

Odp: Dławienie się silnika przy szybkim wcisnięciu pedału gazu.

Sprawdź świece i przewody/cewkę zapłonową.

3

Odp: Dławienie się silnika przy szybkim wcisnięciu pedału gazu.

Przepływomierz powietrza też sprawdź .