1

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

Osobiście polecę sprawdzony setup:

Stag-4
Reduktor scorpion mini
wtryski magic jet pojedyncze

Ani przebieg ani charakterystyka tego silnika nie są przeszkodą w montażu LPG. Jakby co - zapraszam.

2

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

Może oscylować w okolicach 3 tys zł.

3

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

Mniej.

4

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

2500-3000?

5

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

Już raz napisałem za ile u nas 4 cylindry... Nie lubię pisać publicznie o cenach.

6

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

Pan @Sebasian mówi:
proszę o kontakt na PW

7

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

oktan napisał/a:

To faktycznie godna pochwały postawa, jak niewiele z wypowiedzi @SebastianS całkiem sensowna 8)


Takich, które zdaniem Oktana są bezsensowne (czytaj: krytykują jego ingnorancję w tematyce LPG) będzie coraz więcej. Tępię forumowych oszołomów.

8

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

przypadek popękania tłoka może wynikać z włoskiego niechlujstwa. Natomiast klękające łożyskowanie korbowodów i łożysk głównych w tych silnikach nie jest rzeczą rzadką, zwłaszcza, jeśli nie dopilnuje się poziomu oleju i jeździ ostro. Odpływający spod smoka olej i nawet chwilowa przerwa w smarowaniu, nader często kończy się wybuchem silnika - cecha znana od lat "60, gdy pojawił się słynny fiatowski DOHC, którego silnik Twin spark Alfy jest rozwinięciem, bazującym na niemal niezmienionym bloku i wale korbowym (nie licząc systemu Taylora-Lanchestera)

9

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

Pawciu, problem nie w tym, że zamki są małe, tylko w tym, jaka na nie siła działa - a ta jest odwrotnie proporcjonalna do skuteczności smarowania.

Co do instalacji - my montujemy staga, wszystkie silniki alfy, jakie gazowaliśmy 1,6; 1,8; 2,0 TS, 2,5V6; 3,0 V6 - chodzą perfekcyjnie.

10

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

Raz na 10 kkm to klient zjawia się na przeglądzie, po wymianę filtrów i kontrolę instalacji. Tak więc temat regulowania sobie instalacji przez klienta, to nie u nas. Podobnie, jak montaż valteków. Więc te 15 tys km. to wiesz... insynuuj komuś innemu.

11

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

Głupio gadasz, nie chce mi się dyskutować z takimi argumentami. Po cholerę kontrola czasów wrtysku w BRC,skoro wszystko jest ok? Ja bym się w ogóle nie podpinał do tego wspaniałego systemu...

12

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

Pawciu156BRC napisał/a:

Oki masz racje, każdy bedzie chwalił swoje, szkoda dyskutowac, Tylko ten kto miał do czynienia z dwoma instalacjami jednoczesnie, to wie i moze porownać.....

Pozdrawiam


Jestem na liście montażystów Czakramu. Znam BRC. Zrezygnowałem na rzecz Staga, bo jest lepszy, nie dlatego że tańszy, choć i to prawda.
Jeszcze coś chciałbyś dodać?

13

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

Co do warsztatu i renomy to nic nie mogę powiedzieć, ale braku wiedzy to @Sebastianowi nie można zarzucić. W wielu wątkach dał przykład, że posiada wiedzę na bardzo wysokim poziomie.
pozdrawiam.

14

Odp: Czy montować gaz do ALFA ROME 156 ? PROSZĘ O POMOC !

Zgadzam się z Tobą całkowicie  smile