REKLAMA
LPG
28.06.2009

LPG Leak Control - nie zmarnuje niczego

Kolejnym produktem włoskiej firmy LPG Group jest pistolet Leak Control. Jego specyficzna konstrukcja sprawia, że podczas rozłączania na zewnątrz w ogóle nie wydostaje się paliwo. Urządzenie powstało z myślą o stacjach samoobsługowych.

REKLAMA
Leak ControlLPG GroupLeak Control

Z wyglądu Leak Control nie różni się zasadniczo od pistoletów, jakie znamy dziś. Jego obsługa odbywa się także standardowo (przypięcie i odpięcie następuje mechanicznie, poprzez zaciąganie i zwalnianie dźwigni), jest jednak pewien istotny szczegół stanowiący o innowacyjności.

Mianowicie, po zakończeniu napełniania zbiornika i wyłączeniu dystrybutora, operator musi chwilkę odczekać, nim zwolni zaczep na zaworze w samochodzie. W tym czasie, specjalny mechanizm pistoletu „pochłania” LPG pozostałe w przestrzeni pomiędzy elementami układu tankującego. Po odpięciu pistoletu nic nie wydostaje się na zewnątrz, a więc ryzyko poparzeń zostaje wyeliminowane.

Leak Control to prosty sposób na samoobsługę - bez szkoleń, wymiany zaworów i użycia redukcji, a więc bez kosztów dla kierowców. Być może niepotrzebne byłyby nawet nowe regulacje prawne. Rozwiązanie można wprowadzać stopniowo i w pełni „bezboleśnie” aż do czasu wyposażenia wszystkich stacji w nowy typ pistoletu. Kto pierwszy?


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: LPG Groupgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.