REKLAMA
LPG
02.07.2009

Rybacki - przyrząd do kalibracji listew

W ofercie bydgoskiego producenta akcesoriów LPG znajduje się praktyczne i pomocne w warsztacie urządzenie, służące precyzyjnemu ustawianiu listew wtryskiwaczy. Dzięki niemu można wyregulować wydatki gazu, by zasilany gazem samochód pracował jak najefektywniej.

REKLAMA
przyrząd do regulacji listewRybackiprzyrząd do regulacji listew

Regulacja wtryskiwaczy potrzebna jest regularnie każdemu silnikowi napędzanemu LPG, ponieważ zawarte w paliwie zanieczyszczenia mogą wpływać niekorzystnie na ich efektywność. Koniecznie zaś należy ją przeprowadzać po regeneracji, czyli wymianie tłoczka i uszczelek, by „skonfigurować” wtryskiwacze od nowa.

Układ elektroniczny dołączony do przyrządu przyspiesza proces ustawiania listwy i czyni go wygodnym i dokładniejszym. Można regulować zarówno pojedyncze wtryskiwacze, jak i zespół wtryskiwaczy. Po wprowadzeniu ostatniej modyfikacji, urządzenie firmy Rybacki obsługuje cewki o oporze 1 lub 3 ohmów (zniwelowano występujące dotąd problemy z cewkami 1-ohmowymi, które układ zasilania traktował jak układ pracujący na zwarciu). Przyrząd można zamawiać bezpośrednio u producenta.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Rybackigazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.