REKLAMA
LPG
30.01.2009

Biometanowa konferencja w Szwecji

Mnożą się wydarzenia związane z promowaniem biogazu. To doskonała wiadomość, ponieważ jego produkcja rozwiązuje dwa problemy naraz - pozbywamy się odpadów i jednocześnie wytwarzamy „czyste” paliwo. W dniach 7-9 września 2009 specjaliści i pasjonaci spotkają się w Göteborgu.

REKLAMA
logobiogasmax.co.uklogo


Korzystanie z biometanu to nie wizja odległej przyszłości, ale w przynajmniej kliku krajach Europy codzienna praktyka. Lideruje im Szwecja, na dalszych miejscach pod względem produkcji i zużycia lokują się: Francja, Szwajcaria i Włochy. Podczas konferencji wystąpią doświadczeni praktycy z tych krajów, dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą z uczestnikami zainteresowanymi przeszczepieniem nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań na własny grunt. Omawiana będzie także bieżąca i przyszła polityka Unii Europejskiej względem promowania gazowego paliwa pozyskiwanego z biomasy, jak również problematyka rynku pojazdów na biogaz oraz sposobów transportowania i magazynowania go.

W Polsce rynek biometanu jest zaledwie marginesem marginesu całego sektora energetycznego, a jego pozyskiwaniem zajmuje się garstka firm. Przy odpowiednim wsparciu władz w Brukseli i częstych spotkaniach branżowych, takich jak wrześniowa impreza w Szwecji, być może w niedługim czasie uda się zmienić ten stan rzeczy na lepsze. Na Göteborg! Rejestracja uczestników startuje wkrótce.

Biogasmax to sponsorowana przez Komisję Europejską inicjatywa, której celem jest prowadzenie badań i innowacji w dziedzinie produkcji biometanu jako paliwa samochodowego. Szwedzka konferencja będzie okazją do prezentacji dotychczasowych osiągnięć oraz planów na przyszłość.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: biogasmax.co.ukgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.