REKLAMA
LPG
03.01.2017

Wszystko przez gaz - podczas jazdy na LPG spada poziom benzyny

REKLAMA

Silnik zasilany LPG zawsze zużywa pewną ilość benzyny, choćby z uwagi na to, że na tym paliwie wykonywany jest jego rozruch. Niektóre silniki zużywają benzynę także w czasie jazdy. Choć w niektórych samochodach jest to tylko pozorne zużycie to użytkownicy często twierdzą, że to wszystko przez gaz.
REKLAMA
Wskaźnik poziomu paliwafot. gazeo.plBrak benzyny w zbiorniku, oprócz niemożności uruchomienia silnika może doprowadzić do uszkodzenia pompy paliwa, która jest nim smarowana i chłodzona. Z tych powodów nie należy zbyt długo poruszać się samochodem z bardzo niskim poziomem paliwa

To, że każdy silnik poddany konwersji na zasilanie LPG zużywa benzynę do rozruchu i do czasu osiągnięcia przez jednostkę napędową stanu równowagi cieplnej już właściwie nikogo nie dziwi.

Są jednak samochody, w których benzyna jest zużywana w czasie jazdy na gazie. Są to jednostki napędowe z bezpośrednim wtryskiem benzyny, w których trzeba zapewnić chłodzenie i oczyszczanie z produktów spalania wtryskiwaczy benzynowych. Rolę tę spełnia właśnie dawkowana w niewielkich ilościach benzyna.

Czasami dotrysk benzyny stosuje się w tradycyjnych silnikach z wtryskiem pośrednim zamiast lubryfikacji. Zapewnia się w ten sposób chłodzenie zaworów i gniazd zaworowych, a tym samym zmniejsza zużycie tych elementów.

Zdarzają się także samochody, w których występuje zjawisko pozornego spadku poziomu benzyny w czasie jazdy na gazie. Czyli na wskaźniku obserwujemy spadek poziomu benzyny, choć w rzeczywistości nie jest ona zużywana. Dlaczego tak się dzieje? O to zapytaliśmy eksperta z firmy AC S.A., która jest producentem instalacji gazowych STAG.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: informacja własna, AC S.A.gazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.