REKLAMA
LPG
28.02.2009

Irmscher Opel Astra GTC Turbo - oszczędny nie znaczy nudny!

Doroczny salon samochodowy w Genewie zbliża się wielkimi krokami, stopniowo odsłaniane są więc kolejne modele, które na nim zadebiutują. Firma Irmscher, nadworny tuner Opla, zaprezentuje mocno usportowioną Astrę napędzaną LPG!

REKLAMA
Astra GTC TurboIrmscherAstra GTC Turbo


Dla porządku powiedzmy od razu, że ktoś już wcześniej dokonał czegoś podobnego - prawie 3 lata temu firma Steinmetz wypuściła 260-konną Astrę na autogaz, ale wtedy nie było kryzysu i prawdopodobnie auto potraktowano wyłącznie jako ciekawostkę. Nowa propozycja Irmschera powinna spotkać się z całkiem poważnym zainteresowaniem, ponieważ dowodzi, że pomimo trudniejszych czasów nie trzeba zaraz rezygnować z „lansu”.

Na genewskim stoisku pojawi się wersja wyposażona w 1,6-litrowy silnik turbo o mocy 180 KM, ozdobiona pełną gamą „ekstrasów”. Przygotowany ze smakiem samochód dysponuje m. in. nowym zderzakiem ze spoilerem z przodu, specjalnymi progami, 18- lub 19-calowymi felgami z lekkich stopów, osłoną chłodnicy w formie „plastra miodu”, dyfuzorem tylnym i spoilerem dachowym. Oczywiście zadbano także o odpowiednie „odpicowanie” wnętrza, w którym może pojawić się skórzana tapicerka przygotowana na indywidualne zamówienie. Gdyby zaś komuś zależało na wyglądzie bardziej niż na osiągach, Irmscher oferuje także słabsze jednostki napędowe: 1,4 l (90 KM), wolnossącą 1,6 l (105 KM) oraz 1,8 l (140 KM). Wszystkie mogą być zasilane LPG, a konwersja kosztuje 2695 euro.

Wygląda na to, że płynny gaz w samochodzie staje się modny. W Europie tego paliwa nie postrzega się już jako synonimu „obciachu”, a wręcz odwrotnie - jako ratunek przed nim. W dobie szalejącej recesji nie wypada już popisywać się drogim, „trucicielskim” autem z potężnym, paliwożernym silnikiem, a LPG okazuje się łatwo dostępnym, czystym i niedrogim „zbawieniem”. Pora, byśmy i my porzucili negatywne skojarzenia - możemy na tym tylko zyskać!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Irmschergazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.