REKLAMA
24.09.2015

Autogaz już poniżej 1,80 zł/l

Paliwa tanieją. Wszystkie, bez wyjątku. Nas oczywiście najbardziej interesuje LPG, którego średnia cena ogólnopolska spadła poniżej poziomu 1,80 zł/l, a są w Polsce miejsca, gdzie autogaz można kupić nawet za mniej niż 1,70 zł/l.
REKLAMA
Ceny paliw na stacji w dniu 19 IX 2015fot. gazeo.plPonad 2,80 zł oszczędności na każdym zatankowanym litrze - lubimy to!

Wprawdzie LPG tanieje wolniej od benzyny (i to nie w ujęciu bezwzględnym, bo przecież jest tańszy, ale nawet procentowo), ale z ceną 1,79 zł/l wobec 4,54 zł/l benzyny i tak jest absolutnie nie do pobicia. Zawsze zresztą tak było, że im niższe ceny paliw, tym mniejsza różnica netto między nimi. Innymi słowy, dzisiaj nie oszczędzimy dzięki autogazowi 3 zł/l, ale też dzięki temu, że kosztuje 1,79, a nie np. 2,50 zł/l, po prostu mniej wydamy na tankowanie i każdy przejechany kilometr. Powiedzielibyśmy, że to ma jednak sens...

Im dłużej trwają obniżki, tym bardziej rośnie apetyt na jeszcze niższe ceny. My też na nie liczymy – wszak w ciągu zaledwie półtora miesiąca, od początku sierpnia, LPG potaniało o 14 gr/l. Przy 30 l tankowanych na raz nie przynosi to może rewolucji (4,2 zł taniej za tankowanie), ale przy 50 tankowaniach rocznie to oznacza ponad 200 zł w kieszeni – taką kwotę można już poczuć. Owszem, tankujący benzynę w podobnym czasie oszczędzą więcej, bo ich paliwo potaniało o 45 gr/l (a więc 30 l to oszczędność 13,5 zł, a 50 tankowań to o ponad 650 zł niższe rachunki na stacji), ale też wydadzą więcej, bo 4,54 zł/l to jednak nie 1,79 zł/l. Czekamy na dalszy pozytywny rozwój wydarzeń, jednocześnie ciesząc się, że przecież i tak jest więcej niż dobrze.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własna, e-petrol.pl (notowania cen paliw)gazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.