REKLAMA
31.03.2017

Od 1 kwietnia tankujemy gaz letni

Wiosenne temperatury otoczenia powodują, że na stacjach nie jest już wymagane oferowanie tzw. paliw zimowych. Dotyczy to także LPG, którego głównymi składnikami są propan i butan.
REKLAMA

W warunkach wiosenno-letnich autogaz z powodzeniem utrzymuje właściwe ciśnienie w zbiorniku przy mniejszym udziale propanu. Zimą jego zawartość jest podwyższana by zapewnić odpowiednią wartość ciśnienia w zbiorniku przy niższych temperaturach otoczenia.

Tankowanie LPGfot. gazeo.plJak co roku od pierwszego kwietnia żegnamy się z gazem zimowym

Odpowiednia wartość tego ciśnienia (właściwie nadciśnienia - ponieważ jego wartość jest wyższa od ciśnienia atmosferycznego) jest niezwykle istotna w większości użytkowanych na rynku instalacji gazowych, w których nie jest stosowana pompa, a przemieszczanie się LPG w układzie paliwowym następuje właśnie z uwagi na występujące w zbiorniku nadciśnienie.

Stacje będą zatem już od jutra stopniowo przechodzić na gaz letni. Nie jest konieczna natychmiastowa zmiana gatunku paliwa ponieważ LPG stosowane zimą z dużym zapasem spełnia wymagania dla autogazu stosowanego w okresie letnim (od 1 kwietnia do 30 listopada).

Dodatkową korzyścią z obniżenia parametrów prężności par własnych LPG dostępnego na stacjach (zmniejszenia zawartości droższego składnika jakim jest propan) może być także obniżenie cen autogazu, czego sobie i Wam Szanowni Czytelnicy na ten wiosenny czas życzymy.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.