REKLAMA
31.10.2013

Samoobsługa - Statoil prawie gotów

Samoobsługowe tankowanie autogazu jest dozwolone mniej więcej od połowy września, ale liczba stacji oddających sprawy w ręce klientów nie rośnie lawinowo. Stopniowo będzie się to zmieniać, a jedną z pierwszych sieci wprowadzających nowe przepisy w życie stanie się wkrótce norweski Statoil.
REKLAMA
Informacja o wprowadzeniu samoobsługi na stacji Statoilfot. gazeo.plCzekasz na samoobsługę? Cierpliwości - to już niedługo!

Na stacjach należących do tego operatora zaczęły pojawiać się tablice informujące klientów o tym, że do tankowania autogazu upoważnieni są nadal wyłącznie odpowiednio ubrani i przeszkoleni pracownicy obiektów, ale też – mniejszym drukiem i poniżej – o tym, że już wkrótce pojawi się możliwość samodzielnego napełniania zbiornika gazem skroplonym we własnym samochodzie.

Niektórych kierowców może to zaskoczyć. Przynajmniej tych, którzy przegapili wiadomość o wejściu w życie rozporządzenia dopuszczającego samoobsługę. Po pierwsze, dawno już zdążyli się przyzwyczaić, że nie wolno im tankować samemu i trzeba czekać na obsługę stacji, więc stawianie przy dystrybutorach specjalnych tablic o tym informujących może wydać im się dziwne. Drugie zaskoczenie przyjdzie w momencie doczytania całości do końca.

Tak naprawdę plakaty służą jednak zapobieżeniu sytuacji, w której kierowca wiedzący o wprowadzeniu samodzielnego tankowania, ale nie do końca świadom, że nie jest ono jeszcze powszechne, mógłby próbować napełniać zbiornik w swoim aucie na własną rękę. Pewnie nic złego by się nie stało, ale póki stacja nie zostanie technicznie i formalnie przygotowana do udostępnienia dystrybutorów użytkownikom, jest to nadal niedozwolone.

Staraliśmy się uzyskać oficjalny komentarz Statoil Polska w tej sprawie, jednak do momentu publikacji niniejszego tekstu próby „pociągnięcia za język” rzecznika prasowego nie przyniosły wymiernych efektów. Tak czy inaczej, już wkrótce na stacjach Statoil zatankujemy sami, co nie dziwi o tyle, że firma ta zawsze wspierała ideę samoobsługi.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.