REKLAMA
08.12.2011

TEXA nagrodzona

Firma TEXA otrzymała AFTERMARKET COMMITMENT AWARD 2011 - wyróżnienie przyznawane przez techniczny magazyn branżowy Nuova Elettrauto, którego celem jest wsparcie przedsiębiorstw zaangażowanych w poprawę jakości produktów oraz usług oferowanych na rynku motoryzacyjnym na rzecz przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych.

REKLAMA
Przewodnicząca jury konkursowego oraz odbierający wyróżnienie przestawiciel firmy TEXATEXAPrzewodnicząca jury konkursowego oraz odbierający wyróżnienie przestawiciel firmy TEXA


Jury konkursu AFTERMARKET COMMITMENT AWARD 2011, pod przewodnictwem redaktor Marii Luisy Corno, złożone z 3 ekspertów branżowych, zdecydowało o nagrodzeniu firmy TEXA za programy edukacyjne TEXAEdu, skierowane do specjalistów branży samochodowej i uczniów szkół zawodowych, wdrażane za pomocą tzw. Projektu Akademii.

TEXA zdaje sobie sprawę, że do przeprowadzania napraw systemów elektronicznych sterujących pracą nowoczesnych samochodów nie wystarczy jedynie znajomość podstawowych zasad teoretycznych, ale niezbędne staje się dokładniejsze przygotowanie z zakresu narzędzi używanych na co dzień w warsztacie oraz świadomość istnienia i umiejętność zastosowania szerokiego wachlarza dostępnych dziś rozwiązań diagnostycznych, które umożliwiają zaspokojenie realnych potrzeb związanych ze współczesną diagnostyką samochodową.

Postęp technologiczny, który dokonał się w świecie motoryzacji, a w konsekwencji również i w zakresie napraw pojazdów, zwłaszcza rynku niezależnego, niezwiązanego z autoryzowanymi sieciami dealerskimi, wpłynął gwałtownie na podniesienie kompetencji zawodowych, które stają się podstawą do oferowania klientom bardziej kompleksowych i profesjonalnych usług.

Potrzeby te, w połączeniu z silnym poczuciem odpowiedzialności społecznej w procesie przeciwdziałania bezrobociu, skłoniły firmę TEXA do stworzenia programu edukacyjnego dla sektora technicznego, którym mogłaby objąć zarówno techniczne szkoły państwowe, jak i prywatne. Firma, w celu zachęcenia do szkolenia młodych mechaników przyszłości, zobowiązuje się dostarczyć wszystkie niezbędne urządzenia oraz materiały do kształtowania wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów.

Ścieżka dydaktyczna, wspierana na każdym kroku przez personel firmy TEXA, zakłada szkolenia samych trenerów i podzielona jest na poziomy ściśle zintegrowane z rodzajem stosowanych narzędzi, aby uzyskać pewność, że absolwenci są gotowi od zaraz podjąć pracę w warsztacie.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: TEXAgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.