REKLAMA
20.03.2009

Zakończyło się XIII Forum Gazowe

Dobiegła końca tegoroczna edycja największej w naszym regionie Europy imprezy poświęconej LPG i CNG. Pokazała ona, że autogaz w Polsce ma się świetnie i zamierza znów poważnie „namieszać”.
REKLAMA
XIII Forum Gazowegazeo.plXIII Forum Gazowe

Kolejny raz warszawski hotel Sofitel Victoria otworzył swoje podwoje dla wystawców z branży gazowej. Liczba obecnych firm i zwiedzających dowodzi, że nie taki kryzys straszny... A może to właśnie za jego sprawą tyle osób przyszło przyjrzeć się z bliska najnowszym osiągnięciom branży? Bądź co bądź, gaz w samochodzie to idealny sposób na oszczędzanie bez poważniejszych wyrzeczeń.

Targom towarzyszyła oczywiście konferencja, odbywająca się również w Victorii. Można było wysłuchać wielu ciekawych prelekcji, w których potwierdziło się m. in. to, że LPG w Polsce nie przeżywa bynajmniej kryzysu, o chyleniu się do upadku nie wspominając. Spadek sprzedaży autogazu w roku 2008 wyniósł ostatecznie zaledwie 2%, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na stabilny rynek targany regularnie spekulacjami o podwyżce akcyzy. Ten rok powinien przynieść odrobienie straty z nawiązką ze względu na ustabilizowanie stawki podatku i zwiększone zainteresowanie tańszymi i bardziej ekologicznymi sposobami podróżowania własnymi czterema kółkami.

XIII Forum Gazowegazeo.plXIII Forum Gazowe

XIII Forum Gazowe potwierdziło, że coraz baczniej polskiemu rynkowi przyglądają się firmy zagraniczne, przede wszystkim włoskie i tureckie. Miało miejsce wiele premier, a przecież w tej rozwiniętej technologicznie branży przełomy nie następują co dzień. Rośnie zwłaszcza liczba dostępnych systemów sekwencyjnego wtrysku LPG, co jest dobrą wiadomością dla kierowców, ponieważ większa konkurencja to spadające ceny nowoczesnych instalacji.

Wbrew ogólnym trudnościom ekonomicznym, z pewnością nie można mówić o minorowych nastrojach, a wręcz przeciwnie - humory dopisywały (w przeciwieństwie do pogody) i prowadzono wiele ożywionych rozmów nad przyszłością polskiego autogazu. Za wcześnie jeszcze na szczegóły, ale według dobrze poinformowanych źródeł zapowiada się ona naprawdę pozytywnie. LPG nie zna stagnacji - ono jest antidotum na nią!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.