1

Temat: golf v fsi

ciekawe, a ja wyczytałem w necie że do FSI jest narazie problem z instalacją...  :?:
http://www.metacafe.com/watch/yt-u9VkCZ … b_teil_ii/ (link usunięty)

2

Odp: golf v fsi

a dlaczego mają krócej wytrzymać? wiem że mają jakąś specyficzną budowę, ale nie znam szczegółów...
wiesz może coś więcej?
pozdrawiam

3

Odp: golf v fsi

:shock: to są już takie instalacje?  :?:  :!:  :?:

4

Odp: golf v fsi

podobno można bardzo szybko "załatwić" wtryskiwacze benzynowe...

5

Odp: golf v fsi

a jakie jeszcze mogą być?

6

Odp: golf v fsi

Jednym słowem, producenci pojazdów stawiają poprzeczkę coraz wyżej...

7

Odp: golf v fsi

Co do FSI nie ma co liczyć obecnie na dobre rozwiązania. Te które są obecnie to tylko przymiarki lub próby. Problemem największym jest chłodzenie wtryskiwaczy benzynowych w czasie pracy silnika na gazie. Nikt z producentów nie rozwija poważnie swoich projektów z powodu małego rynku na te rozwiązania, jest po prostu za mało samochodów na rynku z takimi silnikami, a badania kosztują nie mało.

8

Odp: golf v fsi

Dokładnie, teraz konstruktorzy przeliczają tylko Euro i zastanawiają się gdzie tu jeszcze zaoszczędzić...

9

Odp: golf v fsi

W silnikach FSI nie tylko chodzi o normy emisji spalin, ale także o ilość zużywanego paliwa. Jesli chodzi o ten typ silnika to jest on rzeczywiście oszczędny, i o to chodzi w dzisiejszych czasach. Kryzys gospodarczy jeszcze bardziej przyciśnie producentów aut do stosowania właśnie technologi oszczędnych i przyjaznych środowisku.

10

Odp: golf v fsi

No niewiem, wg ciebie ile pali golf V z silnikiem TSi?
Akutat, miałem okazję trochę pojeździć i szczerze mówiąc daleki jest od ekonomiki biorąc pod uwagę że ma pojemność 1,4...

11

Odp: golf v fsi

Powiem więcej: tym egzemplarzem, którym jeździłem to spalanie było znacząco większe...

12

Odp: golf v fsi

Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale słyszałem że silniki FSI powinny być zasilanie PB98... :?: czy to prawda?

13

Odp: golf v fsi

Aaaa i tu może jest haczyk, podejrzewam, że większość z nich jeździ na zwykłej 95-tce...